Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

niedziela, 8 listopada 2015

Chłopcy 2. Bangarang - Jakub Ćwiek

Tytuł: Chłopcy 2. Bangarang
Autor: Jakub Ćwiek
Data premiery: 28 sierpnia 2013 r.
Wydawca: Sine Qua Non
Liczba stron: 304

   "Wrócili!
Dzwoneczek i jej banda wyrośniętych, wiecznie niedojrzałych Chłopców po raz kolejny pokazują, że nie da się oddzielić dobrej zabawy od solidnych kłopotów. I nie ważne, czy to klubowy Zjazd, motocyklowa wycieczka do pobliskiego miasta czy pozornie leniwe popołudnie w opuszczonym Lunaparku - każdy dzień to nowa przygoda, a na końcu czai się ta największa. I najbardziej przerażająca. Śmierć...
Droga znowu wzywa, nie ma odwrotu ani chwili na oddech. Tylko co jeśli tym razem wiedzie wprost do znienawidzonej dorosłości?'

- lubimyczytac.pl

   Chłopcy | Chłopcy 2. Bangarang | Chłopcy 3. Zguba | Chłopcy 4. Największa z przygód

   Kiedy po raz pierwszy spotkałam się z tą serią byłam tak podekscytowana, że od razu zabrałam się za lekturę. Byłam oczarowana od pierwszego zdania i miałam od razu ochotę biec do księgarni po drugi tom.

   Bardzo się cieszę, że w końcu udało mi się przeczytać kontynuację, bo, jak już pisałam uwielbiam wszystko, co związane z Piotrusiem Panem! A teraz autor zaserwował kolejną porcję mocnej, dobrej zabawy, przyprawioną mrocznym klimatem rodem z najstraszniejszego horroru. Jest zabawnie, ale i strasznie. Książkę czyta się jednym tchem i od razu chce się sięgnąć po kolejny tom, aby dowiedzieć się, jak to się wszystko skończy - czy bohaterowie będą przeżywać tę największą z przygód, czy w końcu dorosną i inne takie.

   Dzwoneczek i Zagubieni Chłopcy muszą znaleźć sobie poważne zadanie. Handel proszkiem i coraz większe tego efekty uboczne spowodowały, że za bardzo rzucali się w oczy. Dlatego Mama i jej Chłopcy postanowili odnowić i otworzyć stary lunapark, w którym mieszkają. Jednak to wszystko nie jest wcale takie proste, jak się wydaje. Skądś trzeba wziąć pieniądze, na kupno terenu, wynajęcie ekipy remontowej, elektryków i innych specjalistów. Dodatkowo wszystko komplikuje nadchodzący Zjazd, na którym zapowiada się epicka zabawa, bo w końcu w jednym miejscu zbiorą się wszyscy Zagubieni Chłopcy i ich nowi rekruci.

   Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem. Wśród swoim znaleźli się zdrajcy, którzy kierowali się tylko i wyłącznie własną chciwością i chęcią zysku. Po za tym zdaje się, że syrenie łzy wcale nie działają na wszystkich i jest osoba, która pamięta. Czy Dzwoneczkowi i Chłopcom zagraża osoba, która kiedyś była z nimi blisko? Przekonajcie się sami, bo warto. Może Piotruś Pan wcale nie jest taki szlachetny i dobry.

   Jak przy poprzedniej części, i ta została dopełniona ilustracjami. Są świetne, szkoda tylko, że jest ich tak mało. Chociaż autor ma tak plastyczny i obrazujący styl, że może nie są potrzebne. Ja po prostu jestem fanką ilustracji Iwa Strzeleckiego! : D

   Podsumowując. Jest to książka absolutnie dla każdego, kto lubi mocną, dobrą, no i polską, literaturę. Książka napisana na światowym poziomie, realizująca bardzo ciekawą koncepcję autora. Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie tajemnicy. a Wam serdecznie polecam sięgnięcie po tę serie, bo naprawdę warto. Czytając tę książkę można choć na chwilę znów poczuć się jak dziecko, kiedy niczym się nie musieliśmy martwić, a w życiu liczyła się tylko dobra zabawa.

★★★★★★★★☆☆
Za książkę dziękuję wydawnictwu Sine Qua Non!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka