Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

sobota, 22 października 2016

Premiera 8. części Harry'ego Pottera w Księgarni Baczyński

Link do wydarzenia: klik | Link do księgarni: klik

   Wszyscy fani Harry'ego Pottera wiedzą (niefani pewnie też), że w noc z 21 na 22 października swoją premierę miała książka pt. Harry Potter i przeklęte dziecko. Wybrałyśmy się do jednej z fajniejszych księgarni w Warszawie, która postanowiła zorganizować z okazji premiery wydarzenie.
Nie wiem jak Wy, ale my nie przepadamy za wielkimi bezosobowymi księgarniami, w których wszystko skupione jest wokół pieniądza. Małe księgarnie są tak samo dobrze zaopatrzone jak te sieciowe, ale domowa atmosfera zmienia wszystko. Jedną z takich księgarń jest ulokowana na warszawskich Bielanach Księgarnia Baczyński. Wystrój, niesamowicie mili ludzie i pyszna herbata wprowadza w taki błogostan, że aż trudno wyjść.

   I teraz wyjdę z apelem do Was. Jeśli macie w okolicy małą księgarenkę, którą prowadzą fani dobrych książek, z ogromną wiedzą na ich temat i świetnym podejściem, to wręcz powinniście tam zaopatrywać się w lekturę. Nasz świat nie będzie taki sam, kiedy bezosobowe sieciowe księgarnie będą miały swego rodzaju monopol. Dlatego właśnie wspierajmy małe księgarnie!

   Wracając jednak do samego wydarzenia.... Miałyśmy okazję wejść do księgarni zanim jeszcze otworzyły się wrota do Hogwartu. Przyglądałyśmy się przygotowaniom do wydarzenia i robiłyśmy zdjęcia przed, jak się później okazało, burzą.

   Księgarnia rzetelnie przygotowała się do premiery, wszystko było gotowe wcześniej, personel miał świetne nastawienie i było go tyle, aby podołali nalot fanów Harry'ego, wystarczyło tylko donosić w międzyczasie to czego brakowało. Wystój też na 5 - osobiście poczułam się, jak w sklepie na ulicy Pokątnej w Księgarni Esy i Floresy.

   Gdy zegar wybił 23 (prawie - ze względu na deszczową pogodę personel wpuścił licznie oczekujących klientów do środka wcześniej) zaczęła się magia. Ludzi było co niemiara, ledwie księgarnia wszystkich pomieściła. W oczekiwaniu na godzinę 00 młodszym gościom czas umilały konkursy z nagrodami oraz prawdziwy czarodziej(!), a wydzielona mała kawiarenka zamieniła się w Pub pod Trzema Miotłami i serwowała kremowe piwo. Dzieciaki naprawdę wczuły się w rolę i poprzebierały się za ulubione postacie, oprócz Harry'ego, Hermiony i Rona, można było spotkać Draco Malfoya czy Bellatrix Lestrange. Gdy w końcu wybiła wyczekiwana godzina nastał istny szał. Wszyscy chcieli być w szczęśliwej 100, która dostanie do książki upominek.

   Bawiłyśmy się świetnie, frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a sama realizacja była bez błędu. Piszę się na kolejne premiery w Baczyńskim. :) A teraz garść zdjęć z tego magicznego wieczoru.


Na dokładkę trzymajcie naprawdę krótki filmik, żeby chociaż troszkę zobaczyć, jak fajnie na tej premierze było!

Dajcie znać, czy Wy wybraliście się na takie wydarzenie i czy macie jakieś pamiątkowe zdjęcia! 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka