Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

wtorek, 7 czerwca 2016

Puchaty smok // Platte F. Clark


"Max Spencer jest jedyną osobą, która potrafi odczytać Kodeks nieskończonej poznawalności, najpotężniejszą książkę tego świata - i wszystkich innych. Po pokonaniu mechanicznego morderczego jednorożca i ocaleniu wszechświata Max i jego przyjaciele marzą tylko o powrocie do domu. To jednak nie będzie łatwe...
Kodeks przestał działać. Max nie może go użyć, by przenieść się z przyjaciółmi do domu, dopóki go nie zrestartuje. Kłopot polega na tym, że aby tego dokonać, musi zanieść książkę do samego serca Wieży Maga, siedziby Rezormoora Przerażającego. Ponieważ Rezormoor ściga Maxa i książkę poprzez czas i przestrzeń, dostanie się do Wieży może być całkiem łatwe. Opuszczanie jej to jednak całkiem inna historia.
Dzięki pomocy niezwykłych sprzymierzeńców - małego olbrzyma, pary wędrujących ognistych kociąt i bardzo dziwnego smoka - Max będzie musiał zakraść się do Wieży, uniknąć straży, umknąć Rezormoorowi i znaleźć dokładnie to miejsce, gdzie Kodeks został stworzony. Proste, prawda?"

- od wydawcy

   Tak jak ludzie czasami rodzą się z wadami genetycznymi, tak smokom również się to zdarza. Tytułowy puchaty smok urodził się w pełnej smoczej krasie, lecz w wyniku wady genetycznej wrodzona magia zaczęła działać przeciwko niemu. Twarde i odporne smocze łuski zaczęły się odwracać i smok pokrył się mięciutkim puchem, niczym owieczka.

   Max i jego przyjaciele kontynuują próby powrotu do swoich czasów i wszechświata. Pomoc w powrocie do ich czasów oferuje im król smoków Obsakar w zamian prosząc o pomoc w uratowaniu gatunku smoczego przez Rezomoorem Przerażającym, który je zabija. Max, Sara, Dirk i Dwight nie mają wyboru i zgadzają się na przedstawione warunki. Król smoków jednak wysyła ich do równoległego świata magii, gdzie na każdym kroku na przyjaciół czeka niebezpieczeństwo.

   Po uwolnieniu się z rąk trolli i orków wyruszają w podróż do Wieży Maga, aby naprawić uszkodzony Kodeks. W drodze poznają nowych przyjaciół, a stare znajomości przybierają nową formę. Na swojej drodze napotykają na różne przeciwności losu, ale również na bezinteresowną pomoc. Czy uda się dzielnym dzieciom i im przyjaciołom pokonać przeszkody, zrestartować Kodeks i wrócić bezpiecznie do domu?

   Tym razem autor również sprytnie połączył elementy popkultury, najwięcej odniesień jest do Gwiezdnych Wojen i Władcy Pierścieni. Nie mam porównania z oryginałem, ale uważam, że tłumacz wykonał dobrą robotę, bo książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Dzieci w podstawówce na pewno nie będą mieć problemu, a fabuła z pewnością im się spodoba. Choć minusem jest to, że nie ma wiele dramatycznych zwrotów akcji, a cała książka kończy się raczej w taki sposób, że nie ma żadnych domysłów, co może być w tomie zamykającym trylogię.

   Okładka zachowana jest w tej samej stylistyce, co pierwszy tom, co jak już wiecie bardzo mi się ten styl podoba i niezmiennie przypomina mi o Adventure Time.

   W porównaniu z pierwszym tomem, wydawnictwo zwróciło uwagę na literówki i tym razem nie znalazłam ani jednej.

★★★★★★★★☆☆

Zły jednorożec | Puchaty smok | Miły ogr

Puchaty smok, Platte F. Clark, Wydawnictwo CzyTam, 2015

Za możliwość przeczytania Puchatego smoka dziękuję Wydawnictwu CzyTam!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka