Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

sobota, 9 marca 2013

Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów - Tomek Michniewicz

Tytuł: Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów
Autor: Tomek Michniewicz
Data premiery: 19 października 2011 r.
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Liczba stron: 368

   "Poszukiwacze skarbów. Szaleni naukowcy i ekscentryczni milionerzy, ryzykanci, złodzieje i oszuści. Tomek Michniewicz wprowadza nas w ich świat - pełen zatopionych galeonów, hiszpańskiego złota, śmiertelnych pułapek, świszczących kul i zawiłych intryg. W zamknięty krąg najsłynniejszych łowców skarbów.

To opowieść o obsesji, która ogarnia ludzi szukających bogactwa. O ty, do czego są zdolni i jak daleko potrafią się posunąć, zaślepieni gorączką złota. Przejmująca, emocjonalna historia o ludzkich słabościach.

Ta książka to przygodowy reportaż z afrykańską sawanną i karaibskimi plażami w tle. Znajdziecie w niej skarby zakopane na tropikalnych wyspach i szmaragdy ukryte w starych hiszpańskich kopalniach. Strzelaniny, zdrady, więzienia... Możecie uznać, że to wymysł hollywoodzkich scenarzystów.

Nie. Ta historia jest prawdziwa w najdrobniejszych szczegółach."

                                                                                                                              - od wydawcy

   O książce po raz pierwszy pisałam w poście dotyczącym pierwszego zamówienia z Kumiko.pl. Było to tak dwano temu, że aż wstyd, że dopiero teraz zamieszczam tę recenzję, ale jakoś tak wyszło, że było dużo różnych ciekawych książek i nie mogłam się zdecydować, którą powinnam jako pierwszą przeczytać. Jednak w ostatnich kilku tygodniach postanowiłam, że wezmę się za książki, które już oddawna Wam obiecałam. Tak więc, najpierw zamknę zamównienie z Kumiko (do listy książek odsyłam tutaj). W następnej kolejności będę zmniejszać stosik bożonarodzeniowy.

Tak więc zaczynamy. Przed kupnem o książce niewiele wiedziałam. Zachęcił mnie do tego opis oraz okładka. Mężczyzna na niej kojarzy mi się z amerykańskim marynarzem.

   Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jest napisania dobrym stylem, który nie nudzi, a wręcz zachęca nas do dalszego czytania. Muszę przyznać, że były momenty, w których strasznie żałowałam, że nie mogę dalej czytać, ale studia zobowiązują. W książce autor opisuje jak po kolei dowiadywał się o ludziach, którzy na codzień zajmują się wydobywaniem złota, skarbów, czy dóbr naturalnych. W swojej podróży szukał hiszpańskiego złota na pustyni w Nowym Meksyku, nurkował w poszukiwaniu skarbów u wybrzeży Florydy oraz zwiedził połudiową Afrykę, aby udaremnić handel nielegalną kością słoniową czy opiekować się czarnymi nosorożcami w ośrodku, który się tym zajmuje.

   Po skończeniu byłam w dołku, zwłaszcza po rozdziałach o kłusownikach. Jak można krzywdzić niewinne i przepiękne zwierzęta?! Jednak książkę czytało się bardzo dobrze i zasłużyła na pięć z plusem (5+/6). Jedyną wadą jest to, że książka się rozpadła - puścił klej, który trzymał wszystko w kupie.

★★★★★★★★★☆

4 komentarze :

 1. Chyba jestem jedną z niewielu osób, której książka się nie podobała. Wciąż się zastanawiam dlaczego? Może kiedyś uda mi się zrozumieć fenomen tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeraża mnie wątek torturowania zwierząt. Jestem wyczulona na tym punkcie. Być może zajrzę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko spotyka się fajny blog publicystyczny. Ciekawa recenzja!

  www.tomaszrepeta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka