Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

wtorek, 23 sierpnia 2016

Japonki nie tyją i się nie starzeją // Naomi Moriyama, William Doyle


"Jest taki kraj, w którym kobiety żyją dłużej, niż gdziekolwiek indziej na ziemi. Wskaźnik otyłości jest tam najniższy spośród krajów rozwiniętych. Czterdziestoletnie kobiety wyglądają tam tak, jak gdyby miały dwadzieścia lat.
To kraj, w którym kobiety mogą cieszyć się jedną z najsmaczniejszych kuchni świata, a jednak wskaźnik otyłości wynosi u nich zaledwie 3 procent, co stanowi jedną trzecią wskaźnika otyłości Francuzek i mniej niż jedną dziesiątą u Amerykanek.
To zarazem wysoko uprzemysłowiony kraj, który stanowi potęgę gospodarczą na świecie. Ten kraj to Japonia. I warto wiedzieć, dlaczego dzieje się tam coś niezwykłego.
Nie jest to książka z poradami dietetycznymi ani o tym, jak przyrządzać sushi. To wprowadzenie do zupełnie nowego sposobu jedzenia w domu - gotowania w stylu japońskim, a to, co jedzą japońskie rodziny jest inne i o wiele prostsze, niż możesz się spodziewać.
Książka ta pokazuje odkrycia ekspertów z zakresu długości życia oraz otyłości, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat tego, w jaki sposób zwyczaje żywieniowe Japończyków wpływają na ich dobre zdrowie.
Książka pomaga zrozumieć, dlaczego Japonia jest krajem najzdrowszych ludzi na świecie."

- od wydawcy

   Na książkę trafiłam przypadkiem będąc w Autorskiej. Rzuciłam na nią okiem i spodobała mi się na tyle, żeby podsunąć ją siostrze jako prezent urodzinowy dla mnie. :) No i w końcu w taki sposób trafiła w moje ręce. Nie od razu się za nią wzięłam, przeleżała kilka miesięcy na półce, ale gdy w końcu się za nią zabrałam bardzo szybko ją skończyłam.

   Ta książka będzie gratką dla osób, które interesują się nawykami żywieniowymi, nie tylko swojego kraju, ale ogólnie wszystkimi. Japonia to bardzo odległy kraj, a jego kuchnia bardzo różni się od naszej. Japończycy prawie w ogóle nie jedzą mięsa, a jeśli już to jako dodatek, a nie główny składnik. Ich dieta bazuje na warzywach, owocach, rybach i ryżu. I może to właśnie jest sekretem ich długowieczności i długiego utrzymywania sprawności fizycznej. Z książki możemy się również dowiedzieć o tym jak kształtowała się japońska kuchnia na przestrzeni wieków, jak wyglądało dzieciństwo autorki i jak stopniowo wprowadziła swojego męża  do japońskiej jedzenia.

   Książka uzupełniona jest o przepisy na klasyczne japońskie potrawy, które spożywają Japończycy w domach. Cały układ książki jest przejrzysty, wszystko zostało podzielone w bardzo przemyślany sposób.

Polecam ją każdemu, kto lubi jeść i dowiadywać się nowych rzeczy. Będzie na pewno fajnym prezentem dla każdej dziewczyny, która jest fanką zdrowego stylu życia.

★★★★★★★☆☆

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka