Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

piątek, 6 maja 2016

Pod gwiazdami smoka - Maureen Jennings


"Przed detektywem Murdochem kolejne śledztwo.
Latem 1895 roku w pewnym zapuszczonym mieszkaniu w Toronto znaleziono zwłoki Dolly Merishaw. Początkowo William Murdoch podejrzewa nieszczęśliwy wypadek. Jednak nowy koroner, doktor Julia Ogden, dowodzi, że kobieta została zamordowana. Detektyw Murdoch odkrywa, że stara Dolly była akuszerką i dyskretnie pomagała wielu kobietom pozbyć się ich kłopotu. Co wiedziała Dolly i komu mogło zależeć na jej śmierci?
Pod gwiazdami smoka to druga z serii siedmiu książek o kanadyjskim detektywie, ukazujących wiernie realia Toronto z końca XIX wieku. Obdarzony dużą wiedzą i intuicją detektyw Murdoch jest niezwykle oddany swej pracy i wykorzystuje w niej najnowsze zdobycze kryminalistyki. Ten nieśmiały, samotny i doświadczony przez los miłośnik jazdy na rowerze musi się wykazywać stanowczością i odwagą, kiedy śledztwa prowadzą go w najmroczniejsze zakamarki ludzkich dusz, skrytych pod pozorem konwenansów."
- od wydawcy

   Uwielbiam swój supermarket! Czasami mogę znaleźć tam książki, które już od bardzo dawna chciałam przeczytać, lecz niekoniecznie chciałam na nie wydawać dużo pieniędzy. A od czasu do czasu znajduję perełki za klika złotych w supermarkecie. Tak było i w tym przypadku. Tylko dopiero w domu zorientowałam się, że kupiłam drugi tom serii. -.- Dlatego musiałam odłożyć lekturę na później, aż uda mi się przeczytać pierwszą część.

   Okładki całej serii są zachwycające. Uwielbiam stare fotografie w kolorze sepii. Te straszne są najlepsze, ale tutaj wykorzystano oryginały. Patrząc na nie czuję klimat XIX wieku.

   Tym razem detektyw Murdoch musi rozwiązać zagadkę śmierci Dolly Shaw. Kobieta mieszkała w biednej dzielnicy Toronto. Osierociła dwójkę adoptowanych synów i niepełnosprawną córkę. Policja nie może znaleźć córki ofiary, a niedługo ktoś morduje jednego z chłopców. Czy to chora na umyśle dziewczyna zamordowała matkę i brata? Co z całą sprawą ma wspólnego żona wpływowego mieszkańca Toronto? I co tak ważnego znajdowało się z dzienniku Dolly, że ktoś postanowił go ukraść? Czy detektywowi uda się rozwiązać to śledztwo musicie przekonać się sami.

   Polecam każdemu kto lubi takie klimaty. Fani współczesnych mrożących krew w żyłach kryminałów mogą się przy tej książce troszkę nudzić, ponieważ akcja nie trzyma w napięciu. Czytelnik nie wyczekuje z niecierpliwością co za chwilę się wydarzy. Fabuła płynie lekko i najfajniejsze jest odkrywanie, jak zmieniała się nauka i sposoby badania dowodów.

★★★☆☆
Ostatnia noc jej życia | Pod gwiazdami smoka | Biedny Tom już wystygł | Spuśćmy psy | Dziecko nocy
Pod gwiazdami smoka, Maureen Jennings, Wydawnictwo Oficynka, 2011

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka