Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

wtorek, 30 lipca 2013

Wyspa Motyli - Corina Bomann

Tytuł: Wyspa Motyli
Tytuł oryginału: Die Schmetterlingsinsel
Autorka: Corina Bomann
Data premiery: 17 lipca 2013
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Liczba stron: 464

   "Diana, wzięta prawniczka, nigdy nie przypuszczała, że z dnia na dzień wyjedzie na drugi koniec świata. Trzymając w ręku zdjęcie młodej kobiety na tle wzgórz, decyduje się wyruszyć na Cejlon, by rozwikłać rodzinną tajemnicę sprzed stu lat. Chce spełnić ostatnią wolę ukochanej ciotki, poznać swoje korzenie i uciec od niewiernego męża.

Na urzekającej wyspie spowitej aromatem herbacianych krzewów Diana odkrywa historię namiętnego, zakazanego uczucia, które na zawsze zmieniło losy jej rodziny. Czy to sprawi, że znajdzie szczęście i miłość?"

                                                                                                                              - od wydawcy

   Szczerze powiedziawszy to nie jestem na bieżąco z nowinkami wydawniczymi. Tą książką zainteresowałam się w momencie, kiedy siostra napisała, że Wydawnictwo Otwarte chce podjąć współpracę. Po krótkim przestudiowaniu opisu, stwierdziłam, że ta książka ma szansę zająć wysokie miejsce wśród moich ulubionych książek. I nie pomyliłam się!

   Uwielbiam herbatę! Dlatego tak bardzo spodobał mi się pomysł wysłania bohaterki na wyspę, z której pochodzi najlepsza herbata pod słońcem. Na Cejlon! Ale od początku. Główną bohaterką jest Diana Wagenbach, mieszkająca w Niemczech prawniczka pochodzenia angielskiego. Jej jedyną rodziną jest zdradzający ją mąż i umierająca ciotka. Na łożu śmierci prosi Dianę o odkrycie rodzinnej tajemnicy, która jest chroniona od przeszło stu lat. Na odpowiednie tory naprowadza kobietę kamerdyner rodzinnej posiadłości, pan Green. Zostawia mianowicie poszlaki w odpowiednich miejscach, według instrukcji swojej byłej chlebodawczyni. Diana postanawia udać się na Cejlon. Tam poznaje przyjaciela swojego kolegi ze studiów, Jonathana Singha, który zgadza się jej pomóc. Dokąd zaprowadzi ich wycieczka w przeszłość? Czy skrywana tajemnica była naprawdę tak straszna, że należało wymazać ją z pamięci? Czy wycieczka na egzotyczną wyspę pomoże Dianie odnaleźć siebie? Będziecie musieli przekonać się o tym sami. Gwarantuję, że nie pożałujecie.

   Styl autorki jest bardzo dobry. Rozdziały są nie za długie, nie za krótkie. Jednak momentami akcja strasznie się wlecze, co prowadzi do chęci na drzemkę. Ach! Zapomniałabym! Książka napisana jest dwutorowo. Czytelnik, oprócz odkrywania tajemnicy razem z Dianą i Jonathanem, zaznajamiany jest z realiami, które doprowadziły do "tej tajemnicy". To znaczy, że przenosi się do czasów przodków Diany i ich pobycie na Cejlonie.

   Czytając tę książkę miałam wrażenie jakbym sama przeniosła się na tę magiczną wyspę. Czytając czuje się zapach herbaty, wszechobecny upał (choć do tego prawdopodobnie przyczyniła się wczorajsza pogoda :), skrzek papug. Po prostu magia, już dawno nie czytałam książki, która miała na mnie taki wpływ.

   Kończąc już, wspomnę tylko o okładce. Nie lubię na okładkach twarzy, dlatego niezbyt podoba mi się oprawa graficzna przodu. Inaczej jest w przypadku tyłu. Widok na pole herbaty jest przepiękny. Jak dla mnie mógł on objąć całą okładkę książki.

   POLECAM!


★★★★★★★★★★

Za książkę do recenzji serdecznie dziękuję Pani Monice z Wydawnictwa Otwartego!


3 komentarze :

 1. Także bardzo lubię herbatę, a po tak pozytywnej recenzji aż żal nie sięgnąć po tę książkę ;). Chyba będę musiała się za nią rozejrzeć.

  Nominowałam Was do bardzo fajnej zabawy pt.: "Nie niszcz książek - używaj zakładek". Szczegóły na moim blogu :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się ta książka spodobała : )

  Pozdrawiam, obserwuje i zapraszam do siebie.
  http://naszksiazkowir.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę musiała przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka