Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

czwartek, 12 stycznia 2017

Dlaczego rok 2017 może być najlepszy pod względem czytelniczym i dlaczego taki będzie?


Rok 2017. Kolejne 365 dni, w trakcie których możemy przeczytać niesamowite książki. Czy to te, które mamy na półce już od jakiegoś czasu, czy to nowości zakupione dwa albo trzy dni temu, czy to jeszcze większe starocie, wydane w okresie II Wojny Światowej pożyczone z biblioteki. To kolejny rok pełny nowych możliwości, których nie możemy zmarnować.

Nowości książkowe

Każdy z nas jest na swój sposób łasy na nowości. Codziennie (albo troszkę rzadziej, ale raz na jakiś czas na pewno) przeszukujemy internet w poszukiwaniu ciekawostek, zapowiedzi i dat premier coraz to nowych powieści, które gdzieś tam zobaczyliśmy po raz pierwszy (i możliwe, że jedyny). Świeżutka powieść naszej ulubionej autorki, nowy reportaż od znanego podróżnika albo nowiusieńki debiut kobiety, o której świat jeszcze nie słyszał. Nie oszukujmy się, każdego z nas ciągnie do takich hasełek, jeśli widzimy je w sieci i to jeden z powodów, dla których 2017 będzie świetny - bogaty w książki (zupełnie nowe albo dodruki już dawno wyprzedanych egzemplarzy).

Poznawanie nowych autorów

Jak to mawiają: nowy rok, nowa ja, a może powinniśmy to zmienić: nowy rok, nowi autorzy! Wiem, że wiele osób, boi się sięgać po twórczość osób, których kompletnie się nie zna, ale czy to nie jest takie trochę wychodzenie ze strefy własnego komfortu, po to, by może odkryć kolejną taką strefę? Ja często w ciemno sięgam po przeróżne dzieła naprawdę różnych autorów, których nie spodziewałabym się nigdy pokochać, a jednak tak się dzieje i nie żałuję tych decyzji. Także: nowy rok, nowi autorzy, polecam serdecznie, Alicja. 

Wyzwanie czytelnicze Rory Gilmore

U mnie to wyzwanie to jedyne (poza tym "ilościowym" na GoodReads), w którym biorę udział. Uwielbiam serial Gilmore Girls, a czytanie książek, które się tam pojawiły sprawia mi ogromną frajdę, nawet jeśli niektóre powieści nie przypadły mi do gustu. Wybieranie tej jednej na dany okres z ponad trzystu książek jest niesamowicie trudnym, ale satysfakcjonującym wyborem i również Wam polecam udział w tym wyzwaniu. Jak już wspomniałam, czasem warto wyjść z własnej strefy czytelniczego komfortu, żeby poznać coś nowego, co się pokocha równie mocno, a może nawet i mocniej?

Re-reading 

Ponowne czytanie książek to coś, co ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników i ciężko określić, kogo jest więcej. Ja należę do osób, które zmieniły front z: czytanie książek kolejny raz jest bez sensu na przeczytam ulubione serie trzy razy do roku, bo dlaczego by nie? I właśnie pod takim znakiem stawiam swój 2017 rok, jeśli chodzi o tą część czytelniczą. Przeczytałam tyle wspaniałych powieści w całym swoim życiu (ale głównie w zeszłym roku) i teraz chcę do nich wrócić, bo wiem, że się nie zawiodę, a jedyne co, to mogę bardziej pokochać bohaterów i styl pisania danego autora.


A wy macie jakieś przemyślenia odnośnie tego, jaki będzie 2017? Dajcie znać w komentarzu!
 Pozdrawiam cieplutko,
Alicja

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka