Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

czwartek, 8 września 2016

5 książek, które przeczytałby... // Adam Parrish

 
nie moja playlista, ale polecam serdecznie
 
   Hejka naklejka! Odkąd zaczęłam oglądać Gilmore Girls i postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu czytelniczym Rory Gilmore, zaczęły mnie nachodzić pewne myśli. Długo zastanawiałam się, co czytaliby moi ulubieni bohaterowie lub sławne osoby, których życiem się interesuje i wiem, że raz na jakiś czas ktoś coś czyta (albo nawet niekoniecznie). I takim oto sposobem wpadłam na pomysł, by zrobić serię postów 5 książek, które przeczytał(a)by... Poza tym, że jest to coś innego, co zwykle publikuję na swoim blogu, i że jest to w miarę (wydaje mi się) ciekawe, to możecie nieco bliżej poznać moich ulubionych bohaterów i zdanie na temat przeróżnych książek. Planowo zamierzam wybierać tylko książki, które czytałam, jednak nie ukrywam, że jest taka możliwość, by w takich zestawieniach znajdowały się powieści, których jeszcze nie miałam okazji czytać. Czemu? Otóż kojarzę dużo książek i wiele z nich jestem w stanie dopasować (tytułem, opisem lub okładką) do jakiegoś bohatera. Także no. Mam nadzieję, że ten pomysł się Wam podoba, a ja zapraszam na pierwszy post z tej serii, w którym zobaczycie, co moim zdaniem przeczytałby Adam Parrish, czyli jeden z głównych bohaterów Kruczego cyklu autorstwa Maggie Stiefvater. Dlaczego akurat on? Cóż, mam do Adama ogromny sentyment, bo to przez bardzo długi czas była moja ulubiona postać z Kruczego cyklu. No i przede wszystkim: idealnie się nadaje na pierwszy ogień, bo gdy tylko o nim pomyślałam, od razu przyszło mi do głowy kilka książek, jakie mógłby przeczytać.

5 KSIĄŻEK, KTÓRE PRZECZYTAŁBY... ADAM PARRISH

Cień wiatru // Carlos Ruiz Zafón

   Adam kocha się uczyć (albo robi to, by dostać się po prostu na dobre studia, ale zostanę przy tej pierwszej wersji), także wydaje mi się, że książka o książkach byłaby dla niego idealna. Poza tym Cień wiatru nie jest tylko historią, która ma człowieka bawić, ale i uczyć. Parrish na pewno wyniósłby wiele z czytania dzieł Zafóna, no i kto wie, może kiedyś, dzięki temu chciałby się wybrać od Barcelony, by przechadzać się po jej uliczkach ze specjalnym kimś? To nie byłby taki głupi pomysł! 
~*~
 Oddam ci słońce // Jandy Nelson

   Z jednej strony Oddam ci słońce by wprowadziło Adama w bardzo depresyjny nastrój, bo jest jedynakiem i nigdy nie miał możliwości dzielenia z nikim rodziców, domu i braterskiej miłości, ale z drugiej strony wydaje mi się, że pokazałoby mu, że nawet z rodzeństwem nie zawsze jest łatwiej. Poza tym utwierdziłoby go w przekonaniu, że jednak ta rodzina, jaka mu się trafiła, a raczej jaką sobie wybrał (chodzi mi o Gansey's squad) jest jedną z lepszych, na jakie mógł trafić i niekoniecznie trzeba być z kimś spokrewnionym, żeby to były bratnie dusze. No i na pewno w jakimś stopniu mogłaby go zainteresować sztuka, która jest bardzo ważnym tematem w książce Jandy Nelson.
~*~
milk and honey // Rupi Kaur

   Jako że Adam jest bardzo zapracowanym chłopakiem (w końcu 3 prace dorywcze poza szkołą to sporo jak na nastolatka) to milk and honey, czyli ten zbiór jakże prawdziwych i pięknych wierszy współczesnych byłby dla niego idealny. Mały format i krótka treść świetnie się nadają by je czytać między jedną pracą a drugą, albo w przerwie między zajęciami. W dodatku ich prawdziwość na pewno Adamowi by się spodobała, szczególnie, że sam nie ma bardzo łatwego życia. A w sumie to wręcz przeciwnie.
~*~
trylogia All For The Game // Nora Sakavic

   Nowości proszę, prawda? Powiem Wam, że ta trylogia klimatem jest bardzo zbliżona do Kruczego cyklu, a jej bohaterowie są tak bardzo podobni do Gansey'a, Ronana, Noah i samego Adama, że wydaje mi się, że Parrish mógłby się z nimi utożsamić. Fakt, że to nie zmieniłoby jego sytuacji życiowej i nastawienia do świata, ale wydaje mi się, że ta trylogia mogłaby mu się spodobać. 
~*~
 Mistrz i Małgorzata // Michaił Bułhakow

   Wprawdzie Mistrza i Małgorzaty jeszcze nie skończyłam, ale po tych ponad stu stronach jestem pewna, że Adamowi się ta książka spodoba. Sama nie wiem czemu. Ten chłopak jest czasem tak poważny, że i poważniejsza lektura będzie dla niego idealna. No i nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że takie szatańskie klimaty, to mogłoby się mu spodobać #hehe

~*~

OD AUTORKI: Jeśli post się Wam spodobał i chcielibyście zobaczyć, jakie książki dopasowałabym do Waszych ulubionych postaci, to koniecznie zostawcie w komentarzu, kogo byście widzieli w kolejnym zestawieniu! Na pewno wezmę to pod uwagę, a i sama może poznam jakichś nowych cudownych bohaterów!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka