Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

piątek, 5 sierpnia 2016

5 powodów, dlaczego musicie przeczytać trylogię All For The Game


C z e ś ć ! Dzisiaj przychodzę do Was z bardzo specjalnym postem, który jest dla mnie bardzo ważny! Wiem, że to nic specjalnego, takie wymienianie powodów, ale ta trylogia wzbudziła we mnie takie emocje!!! All For The Game Nory Sakavic to najlepsze książki, jakie przeczytałam do tej pory w tym roku (o ile nie w całym życiu!). Ta trylogia jest niesamowita! Recenzja będzie pod koniec sierpnia, także czekajcie na nią, bo naprawdę warto się za nią zabrać, a dzisiaj zapraszam Was na post wprowadzający do tego świata. Mam nadzieję, że się Wam spodoba :) Również macie filmik odnośnie tego, który jest bardziej rozbudowany i rozemocjonowany, więc na dole go podlinkuję!


L A C R O S S E (no ok, coś a'la lacrosse, ale jednak)

   Lacrosse to życie, ok? W All For The Game macie coś bardzo podobnego. Sport podobny do lacrosse, którego mecze rozgrywają się na boisku wielkości tego do piłki nożnej, agresywny jak hokej, w dodatku świetnie opisany przez autorkę. To po prostu wymiata. Nawet niesportowi ludzie (czytaj: ja) kochają te opisy, całą historię i w ogóle wszystko. Lacrosse to życie, ok?

B O H A T E R O W I E 

   Prawda jest taka, że w tej trylogii nie dostaniecie pędzącej na łeb na szyję akcji, to nie te klimaty, więc nawet na to nie liczcie. To, co tak naprawdę jest głównym atutem tych książek to bohaterowie, bez dwóch zdań. Znacie niesamowitego Ganseya, Adama, Noah i Ronana z Kruczego cyklu? Świetnie. Jeśli ich kochacie, to bohaterowie trylogii All For The Game również Was zachwycą. A jeśli nie znacie jeszcze serii Maggie Stiefvater, co graniczy chyba z cudem, ale przemilczmy tę kwestię, to i tak postaci wykreowane przez Norę Sakavic Was oczarują. Uwierzcie mi. 

W Ą T E K  M I Ł O S N Y

   Najlepszy, najbardziej uroczy, dynamiczny i w ogóle super ekstra. Niestety, nie dla wszystkich bowiem głównym wątkiem romantycznym tutaj jest ten między chłopakiem a chłopakiem, a cała reszta nie jest aż tak rozbudowana, ale dla wielbicieli historii z motywem lgbt (dla mnie) idealny. Bardzo wolno rozwijający się, nie chamski, wręcz przeciwnie, subtelny i niesamowicie uroczy. JEDNAK pokazujący, że związek/miłość nie sprawi, że problemy wokół przestają istnieć. Przede wszystkim prawdziwy. OTP mojego życia, s e r i o.

W A Ż N E  T E M A T Y (mroczne, przygotujcie się na to)

   Narkotyki, alkohol, przemoc, morderstwa, samobójstwa, znęcanie się nad innymi (psychiczne i fizyczne) to tylko kilka z bardzo mrocznych tematów, jakie są w tej trylogii poruszone. Nie do końca wszystko może wydawać się prawdopodobne, ale wierzcie mi, jest. To że nie spotkaliście takich ludzi, nie znaczy, że oni nie istnieją, a ta książka pokazuje przede wszystkim prawdziwość i realność tych zjawisk. Niestety, albo stety, ze względu na to nie dla wszystkich są te książki przeznaczone, ale musicie wiedzieć, że to są bardzo ważne tematy, o których powinno się mówić, bo są coraz bardziej powszechne.

R O D Z I N A 

   Bohaterowie w tych książkach mają swoje problemy i muszą sobie jakoś z nimi radzić. I wiecie co? Uwaga, to nie żaden spoiler, większość z nich nie ma rodziny, albo po prostu się z nią nie kontaktuje. Czemu, to już musicie odkryć sami. Dlaczego więc, pewnie spytacie, wcisnęłam jako powód do przeczytania tej trylogii rodzinę. BO TA DRUŻYNA TO JEDNA WIELKA (NIE)SZCZĘŚLIWA RODZINKA, KTÓRĄ KOCHAM I KTÓRA JEST NAJLEPSZA NA ŚWIECIE, OK? Mimo wszystko, mimo tego zła na świecie, oni są dla siebie. Wszyscy, nieważne co. Nawet jeśli mówią, że jest inaczej. 


Także, w tym poście to byłoby na tyle, na koniec wrzucam Wam jeszcze ten filmik, o którym mówiłam i mam nadzieję, że się Wam podobało. Dajcie znać w komentarzach, czy macie ochotę to przeczytać, ale mam nadzieję, że tak, bo trylogia jest fenomenalna! 


Życzę miłego dnia i cieplutko pozdrawiam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka