Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

czwartek, 16 czerwca 2016

Zaginięcie // Remigiusz Mróz

"Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje.

Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą…"
- lubimyczytac.pl

   Pamiętacie moje zachwyty nad Kasacją, bo jak dla mnie są jeszcze niemal świeże! Nie umiem odpędzić się od myśli odnośnie tej książki, bo to po prostu nie daje spokoju! Nie wiem, czy też tak czasem macie: tak bardzo pochłania Was to, co czytacie, że zapominacie o Bożym świecie... Ostatnio jednak nie miałam okazji natrafić na takie książki, wyjątkiem są jednak powieści napisane przez Remigiusza Mroza, serio. W jego powieściach jest tyle akcji, tyle emocji, wszystko jest tak idealnie napisane, że czytelnik jest po prostu pochłonięty tym, co się dzieje. Ci z Was, którzy jeszcze nie czytali nic Pana Mroza, nie wiedzą, o czym mówię, ale uwierzcie mi na słowo, że tak jest. I najlepiej będzie, jak przekonacie się o tym sami!

   Chyłka i Oryński, duet idealny, muszą rozwiązać kolejną zagadkę. Tym razem przyszło im jednak wyjechać z Warszawy i udać się w okolice Augustowa, gdzie wraz z mężem i trzyletnią córką mieszka Angelika Szlezyngier, dawna znajoma Joanny. Sprawy jednak się komplikują i od pewnego momentu Kordian będzie musiał działać na własną rękę. Czy młody prawnik, który dopiero co wszedł na pracowniczą ścieżkę podoła?

   TO ZAKOŃCZENIE LUDZIE! Ja nie wierzę w to, co Remigiusz Mróz zrobił, jestem zaskoczona totalnie, nie wiem, jak się po tym pozbierać, chociaż minęło już sporo czasu od przeczytania przeze mnie Zaginięcia, a w dalszym ciągu, za każdym razem, gdy przypomina mi się Pan Mróz mam w głowie to, co się stało pod sam koniec. Nie, to nie jest na moje nerwy i tak, zamierzam przeczytać trzecią część jak najszybciej, ale kiedy to najszybciej będzie, to jeszcze nie wymyśliłam.
   
   Ciężko określić, która część jest lepsza, czy Kasacja, czy Zaginięcie, dlatego daję taką samą ilość gwiazdek. Akcja w Zaginięciu mknie, czytelnik nie może oderwać się od tej książki, przekręca strony jak szalony, a pod sam koniec, mimo ze ma ochotę rzucić nią o ścianę, nie może doczekać się następnego tomu. Chyłka i Zordon to chyba mój ulubiony duet i ciężko będzie ich teraz przebić. Wam gorąco polecam zacząć przygodę z Remigiuszem Mrozem, a musicie mi uwierzyć na słowo, że nie pożałujecie. Chociaż nie gwarantuję, że nie będziecie chcieli mi oderwać głowy, bo tak wkręcicie się w historię, a póki co, są tylko trzy tomy. Także wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na czwarty (pomińmy fakt, że nie przeczytałam jeszcze Rewizji) i cieszmy się, że możemy poznać twórczość Mroza, która czaruje i zaskakuje, nawet tych, którzy za kryminałami nie przepadają. 

★★★★★★★★★☆

Cykl z Joanną Chyłką i Kordianem Oryńskim
Kasacja | Zaginięcie | Rewizja | ...

 Zaginięcie, Remigiusz Mróz; Wydawnictwo Czwarta Strona, 2015

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka