Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

piątek, 10 czerwca 2016

5 powodów, dlaczego warto obejrzeć Gilmore Girls


   Cześć! Dzisiaj przychodzę do Was z postem, który jest odpowiedzią, a raczej dodatkiem do filmiku, który pojawił się dzisiaj na moim kanale. Jeśli obserwujecie mnie na YouTube, to wiecie już o czym mówię, a mówię tutaj o Kochanych kłopotach! Ten serial kilka miesięcy temu podbił moje serce i właśnie dosłownie dwa tygodnie temu udało mi się obejrzeć wszystkie siedem sezonów, jakie zostało do tej pory wypuszczone. I w ramach mojego hołdu dla tego idealnego, najlepszego i w ogóle takie tam, serialu, postanowiłam zrobić wszystko, by inni o nim usłyszeli i chcieliby go obejrzeć!

   Zaraz zbliżają się wakacje, więc to idealna pora dla tych, którzy w roku szkolnym nie mają czasu na seriale, ale również jest to idealna pora, ponieważ w listopadzie tego roku wychodzi miniserial Gilmore Girls: A Year In The Life, który opowiada o dalszych losach Lorelai i Rory, to chyba będzie się działo 9 lat po wydarzeniach z siódmego sezonu, ale ręki nie daję sobie uciąć. 

   W każdym razie tak, teraz przedstawię Wam pięć powodów, dlaczego musicie obejrzeć Gilmore Girls! 


KSIĄŻKI, KSIĄŻKI I JESZCZE RAZ KSIĄŻKI!

   Rory Gilmore to jedna z najfajniejszych postaci w kulturze, jakie miałam okazję poznać. I wiecie co? Ona kocha czytać, zupełnie tak, jak my! To, co czyta nie jest głównym wątkiem tego serialu, ale zarówno wizualnie, jak i w rozmowach są nawiązania do wielu książek, o których słyszeliście na pewno, ale może jeszcze nie mieliście okazji ich czytać. 

   Jeśli jesteście tutaj pierwszy raz, albo nie obserwujecie mojego bloga na bieżąco, to możecie nie wiedzieć, ale dodałam jakiś czas temu post o Wyzwaniu czytelniczym Rory Gilmore. Lista książek, które biorą udział w tym czelendżu to jakieś 330 (plus minus, dokładnie nie pamiętam), także spośród tych powieści możecie wybrać coś dla siebie i przyłączyć się do czytania książek, które uwielbiała Rory. Jeśli macie instagrama i dzielicie się z innymi tym, co przeczytaliście, to fajnie by było, jakbyście dodali hasztag #wyzwanieczytelniczerorygilmore wiem, że jest angielska wersja tego hasztagu, ale jesteśmy w Polsce, więc warto i u nas się tym pochwalić! Obrazek przeniesie Was do posta z wyzwaniem, aczkolwiek zawsze macie szybki dostęp do niego w pasku menu u góry, jeśli byście byli zainteresowani. Oczywiście możecie również wstawić to u siebie na blogu i zaznaczać książki, które już przeczytaliście, byłoby mi bardzo miło. 

http://siostry-w-bibliotece.blogspot.com/2016/05/czytelnicze-wyzwanie-rory-gilmore.html

 NAJPIĘKNIEJSZA RELACJA MATKA-CÓRKA JAKA ISTNIEJE!

   Jeśli jeszcze nie wiecie, to Kochane kłopoty opowiadają o losach samotnej matki, jaką jest Lorelai Gilmore i jej szesnastoletniej córki Rory, która urodziła się, gdy Lorelai miała koło szesnastu lat. Mimo to się nie poddała i podołała wychowaniu córki, jednak w dalszym ciągu się obie uczą życia razem. Nie jest im lekko, ale zawsze mogą na siebie liczyć i ta ich relacja mimo niektórych złych sytuacji i sprzeczek jest naprawdę, ale to naprawdę świetna! Koniecznie musicie obejrzeć Gilmore Girls, a może nawet zachęcicie do tego swoją mamę? Wtedy będzie jeszcze fajniej!


STARS HOLLOW, WIERZCIE MI, CHCECIE TAM MIESZKAĆ!

   Mimo że znaczna ilość mieszkańców tego miasteczka najchętniej weszłaby Wam w życie z butami (i nie mogę gwarantować Wam, że tego nie zrobi) to Stars Hollow jest cudne! To, jak wszyscy (no dobra, nie wszyscy, ale duża większość) troszczy się o nie, jak o własny dom, jest tak cudowne, tak piękne, że ja nie mam słów, aby to wszystko jakoś ładnie i składnie opisać! Naprawdę, mimo że kocham życie w dużym mieście, to nie pogardziłabym życiem w takim Stars Hollow!

BARDZIEJ PRAWDZIWIE JUŻ NIE MOŻNA!


   Tutaj nie wszystko dzieje się dobrze, a wręcz przeciwnie. Prawie nic nie idzie po myśli głównych bohaterów, ale nie jest to karykaturalnie zrobione. To jest prawdziwe życie, gdzie nie zawsze świeci słońce, ale mimo wszystko i tak ma się wrażenie, jakby Lorelai i Rory wygrały wszystko tylko dlatego, że mają siebie i innych bliskich, którzy je zawsze wesprą. To jest cudowne i ja naprawdę nie mogę wyjść z podziwu dla genialności tego serialu. 

KAWA U LUKE'A DANESA!

   Część z Was zapewne uwielbia kawę tak jak książki, ja również należę do tej grupy, a kawa u Luke'a, cóż... jest po prostu najlepsza! Naprawdę, wiem, że to się może wydawać głupie, ale serio nie jest. Zróbcie sobie kubek kawy, ale najlepiej to od razu kilka, bo w międzyczasie Wam się skończy, albo włączycie kolejny odcinek i nie będziecie mieć, co pić. A pijąc kawę i oglądając ten serial możecie poczuć się jak w niebie! Serio! Tak więc dajcie mi znać, co sądzicie na temat tego posta, filmiku i w ogóle serialu, jeśli go oglądaliście, a jeśli nie, to koniecznie zacznijcie!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka