Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

środa, 6 kwietnia 2016

Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender - Leslye Walton

"Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego...

Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.

Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?

Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie..."
- lubimyczytac.pl

// To, że miłość nie wygląda tak, jakbyś tego chciała, nie znaczy, że jej wokół ciebie nie ma  //

   Nie będę owijać w bawełnę, nie wiedziałam, czego mam się spodziewać po Osobliwych i cudownych przypadkach Avy Lavender i nawet podczas czytania tej powieści do końca nie wiedziałam, co tak naprawdę czytam. Sama nie wiem, czym to było spowodowane, to było najdziwniejsze uczucie, jakie kiedykolwiek mnie ogarnęło podczas czytania i zastanawiałam się, czy to, co czytam mi się podoba. Naprawdę, ciężko było określić, czy Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender są fantastyczne, czy takie nie do końca. Ale jeśli jesteście ciekawi, czy książka mi się spodobała, to zapraszam do dalszej części recenzji.

   Ava Lavender to jednocześnie narratorka i główna bohaterka tej książki, chociaż tak naprawdę na pierwszy zostaje wyciągnięta dopiero, gdy opowie historię swojej rodziny. W pewnym momencie dowiadujemy się bardzo ciekawej i osobliwej rzeczy, a mianowicie tego, że Ava Lavender urodziła się ze skrzydłami. Jednak mimo wszystko jest to zwyczajna dziewczyna, która nie wie czego chce, która nie do końca zna życie, będąc cały czas trzymaną niemal w zamknięciu. W końcu nastąpią jednak pewne wydarzenia, które mogą doprowadzić do wielkiej tragedii, które odmienią życie Avy, ale o tym musicie już przeczytać sami.

   Początkowo nie byłam przekonana do tej książki i jeśli obserwujecie mnie na Instagramie to widzieliście moje marudzenie, że to nic specjalnego, jednak w pewnym momencie coś przeskoczyło, nie wiedziałam, co się stało tak naprawdę, ale Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender urzekły mnie. Niestety, ciężko mi określić, w którym to było momencie, ale w tej chwili jestem zachwycona tą powieścią i z czystym sumieniem mogę Wam ją polecić!

   Na pochwałę zasługują bardzo realistyczne i niezwykle barwne opisy miejsc. Nie wiem, czy to coś niezwykłego w sumie, ale naprawdę przyjemnie się to czytało i można było rzeczywiście poczuć, jakby się było w tamtym miejscu. To było niesamowite uczucie, bo naprawdę rzadko kiedy jakiejś autorce lub autorowi udaje się uzyskać ten efekt.

   Osobliwe i cudowne przypadku Avy Lavender są naprawdę cudowną powieścią i uważam, że ta książka zasługuje na uwagę. Nie zrażajcie się tym, że mi z początku się nie podobała, bo każdy sam musi sobie wyrobić własne zdanie, szczególne na temat specyficznych powieści, szczególnie, że koniec końców bardzo pokochałam historię Avy. Magiczna historia tak naprawdę o zwyczajnej dziewczynie, która po prostu żyje i jedynymi osobliwościami, jakie ją dotykają to dziwna rodzina oraz ptasie skrzydła. To nie Katniss, Tris ani Clary, ale również warta uwagi postać, która zaskarbi sobie Wasze serca, gwarantuję to Wam.

// Potwierdziło to fakt, że niektóre poświęcenia nie są warte zachodu. Nawet, a może właściwie w szczególności te, na które ludzie zdobywają się z miłości //
★★★★★★★★☆☆

Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender, Leslye Walton; Wydawnictwo SQN, 2016

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka