Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

piątek, 25 marca 2016

Inne zasady lata - Benjamin Alire Saenz

"Zdecydowałem, że to będzie moje lato. Jeśli miało być książką, to napiszę w niej coś pięknego.
El Paso. Dwóch nastoletnich samotników o niecodziennych imionach.
Arystoteles. Wściekły nastolatek, którego brat siedzi w więzieniu.
Dante. Mądrala i artysta z nietypowym poglądem na świat.

Zdaje się, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale kiedy zaczynają spędzać ze sobą czas, odkrywają przyjaźń, która zmieni ich życie. Przyjaźń, która sprawi, że nauczą się najważniejszej prawdy o sobie i akceptacji tego, kim tak naprawdę chcą być.

Kiedy tak szedłem do domu, myślałem o ptakach i znaczeniu ich istnienia. Dante znał odpowiedź. (…) Jeśli obserwowalibyśmy ptaki, może moglibyśmy się nauczyć być wolni. Myślę, że o tym właśnie mówił. Nosiłem imię filozofa, ale jakie było moje imię? Dlaczego nie znałem odpowiedzi? I dlaczego niektórzy mieli w sobie łzy, a niektórzy ich nie mieli? Różni chłopcy żyją według różnych zasad."
- lubimyczytac.pl


// Kolejna tajemnica wszechświata: czasami ból był jak burza, która przychodzi znienacka. Najpiękniejszy letni poranek może zakończyć się ulewą i grzmotami //

   Chociaż Inne zasady lata bardzo chciałam przeczytać, to szczerze powiedziawszy, nie spodziewałam się po tej książce niczego spektakularnego. Domyślałam się, że jakoś mną poruszy, ale nie sądziłam, że zawładnie moim sercem tak bardzo! Jestem po ogromnym wrażeniem i jestem mile zaskoczona, bo choć do książki miałam bardzo duże oczekiwania, to nie dość, że je spełniła, to jeszcze je przeskoczyła. Tak ze dwa razy.

    Arystoteles i Dante, dwójka chłopców, którzy spotykają się pierwszy raz w wakacje. Nie łączy ich wiele, wręcz przeciwnie, raczej wszystko dzieli. Ale czy właśnie dlatego nie są dla siebie idealnymi przyjaciółmi? No właśnie. Ale żeby poznać ich losy musicie sięgnąć po Inne zasady lata, a naprawdę, naprawdę warto! Zakochacie się w tych chłopakach, mówię Wam!

   Warto zwrócić uwagę również na styl autora. Nie jest to coś mega genialnego, ale powiem Wam, że potrafi człowieka oczarować i pochłonąć. A te cytaty, które można znaleźć na kartach tej powieści są niesamowite! I wierzcie mi, najlepiej ich klimat oddaje przeczytanie książki, a nie przejrzenie listy cytatów na portalu lubimyczytac.pl, także książki w dłoń i czytajcie!

   Historia zawarta w tej książce jest piękna, trochę smutna, trochę wesoła, prawdziwa, to na pewno też i to w niej jest najlepsze. Nie dostajemy papierowych bohaterów, papierowych miast i papierowych historii, dostajemy prawdziwe uczucia, prawdziwe, wyraziste charaktery, które ukształtowały się w danym otoczeniu i to jest cudowne. Często powtarzam, że większość postaci, jakie mam okazję poznać są nieprawdziwe, ale tutaj tak nie jest, wręcz przeciwnie.

   Z czystym sumieniem polecam Wam Inne zasady lata. Chociaż to książka wyglądająca bardzo niepozornie wcale taka nie jest. Jest pełna emocji i wrażeń, będziecie nią poruszeni, mam nadzieję, że tak bardzo jak ja i pokochacie tę historię i bohaterów. Inne zasady lata to jedna z niewielu książek, które wychwala zagraniczny booktube i która jest warta uwagi. Polecam Wam serdecznie, nie zawiedziecie się, obiecuję! A jeśli od kogoś ją pożyczycie, to na pewno będziecie chcieli mieć swój własny egzemplarz!

★★★★★★★★★☆

Inne zasady lata, Benjamin Alire Saenz; Wydawnictwo Rodzinne, 2013

OD AUTORKI: Dawno nie pisałam recenzji, przez chorobę miałam przerwę, a Inne zasady lata i tak czekały na recenzję zbyt długo i chyba w złym czasie za jej pisanie się zabrałam. Cóż, trudno, na blogu nie mogą świecić pustki, a i tak nic lepszego chyba nie napiszę. Zbyt dobra książka, by można było wszystko dobrze ubrać w słowa. Chciałabym Wam jeszcze życzyć Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, spędźcie ją przede wszystkim bezpiecznie i w rodzinnym gronie. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka