Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

czwartek, 10 grudnia 2015

Królowa lata - Melissa Marr

Tytuł oryginału: Wicked Lovely
Tytuł polski: Królowa lata
Autorka: Melissa Marr
Data premiery: 10 marca 2010
Wydawca: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 373
Czas czytania: 3 dni

"Zasada nr 3: Nie patrz na niewidzialne wróżki.
Zasada nr 2: Nie rozmawiaj z niewidzialnymi wróżkami.
Zasada nr 1: Nigdy nie przyciągaj ich uwagi.


Siedemnastoletnia Aislinn widzi wróżki od urodzenia. Te potężne i groźne istoty przechadzają się niewidoczne w świecie śmiertelników. Dziewczyna przestrzega zasad gwarantujących jej bezpieczeństwo, jednak nagle okazuje się, że to nie wystarczy. Musi zmierzyć się z podstępnym, ale niestety pociągającym Królem Lata… Stawką tej ryzykownej gry będzie całe jej życie. Intryga wróżek, miłość śmiertelników i starcie pradawnych zasad ze współczesnymi pragnieniami splatają się w tej zdumiewającej opowieści.

Pierwszy tom serii o mrocznym i zmysłowym świecie wróżek. To lektura dla tych, którzy potrafią poddać się wyobraźni."

Cykl "Królowa lata"
Królowa lata | Król Mroku | Krucha Wieczność | Świetliste Cienie | Mroczna Łaska

    Niektórzy z Was wiedzą, inni nie, o tym, że już Królową lata czytałam. Kiedyś tam, w gimnazjum, od razu prawie, jak ukazała się na rynku wydawniczym. Sama nie wiem, czemu po nią sięgnęłam. Zaciekawiła mnie, zaintrygowała opisem i okładką. I wtedy, mając te 13-14 lat po prostu się w tej książce zakochałam. Teraz sprawa ma się nieco inaczej, ale o tym przekonacie się, jak przeczytacie dalszą część recenzji!

   Aislinn ma siedemnaście lat, wiedzie normalne życie nastolatki, przyjaźni się z Sethem, chłopakiem, który mieszka w pociągu. Jednak mała uwaga: widzi wróżki, Aislinn, nie Seth, albo pociąg, o którym wspomniałam wcześniej. Oczywiście nikomu o tym nie mówi, bo niby kto miałby jej uwierzyć. Prędzej stwierdziliby, że jest stuknięta i wysłaliby ją do wariatkowa.W dodatku chodzi za nią jeden z wróży, w dodatku nie byle jaki, sam Król Lata (daję jego stanowisko, czy tam nie wiem, rangę, ponieważ z głowy wyleciało mi, jak ma na imię, a nie chce mi się tego sprawdzać. Karygodne, wiem).

   Powiem Wam szczerze, że książkę generalnie czyta się całkiem szybko i przyjemnie. Oczywiście jeśli wywali się z niej denerwujące postacie. I niektóre wątki, które nie mają ładu i składu. I wróżki, wróżki przede wszystkim trzeba stamtąd wywalić. Niestety, bohaterowie to nie moja bajka, z wyjątkiem Setha, którego chciałabym mieć dla siebie w prawdziwym życiu. Tak, to plus, Seth jest plusem. Polecam, 2/10.

   Książka sama w sobie nie jest zła. Jest po prostu dla młodszych czytelników oraz takich, którzy nie wymagają zbyt wiele, po prostu chcą się zrelaksować. Fakt, w okresie, kiedy ją czytałam, było mi to potrzebne, ale chyba jestem już za stara na tego typu opowiastki. Nie wiem, czy będę kontynuowała tę serię (pewnie tak, ale nie jestem pewna w 100%), bo po prostu Aislinn jest denerwująca, Król Lata to dupek, a Seth... cóż, dla niego mogłabym się męczyć z innymi tomami, ale nie mam pewności, jak to się rozwinie. Także, poczekamy zobaczymy. Nie odradzam, ani nie polecam. Ale pamiętajcie - czytacie na własną odpowiedzialność.

★★★★☆☆☆☆☆☆

Książka bierze udział w wyzwaniach: 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka