Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

poniedziałek, 2 listopada 2015

Zacznijmy od nowa - Abbi Glines

Tytuł oryginału: Forever Too Far
Tytuł polski: Zacznijmy od nowa
Autorka: Abbi Glines
Data premiery: 16 kwietnia 2014
Wydawca: Wydawnictwo Pascal
Liczba stron: 320
Czas czytania: 1 dzień

"Rush obiecał jej, że już na zawsze pozostaną razem… ale obietnicę można złamać.

Rozdarty między miłością do rodziny a miłością do Blaire musi znaleźć sposób, aby ocalić jedną, ale nie utracić drugiej.

Blaire uwierzyła w bajkę… ale nikt nie może żyć w fantazji.

Jej miłość do Rusha i pragnienie posiadania rodziny utrzymuje ją w przekonaniu, że ten układ może zadziałać. Jednakże tylko do pewnego czasu. Blaire musi podjąć decyzję dla dobra dziecka, nawet jeśli to złamie jej serce.

Czy oboje odnajdą tego, czego szukają? Czy uda się im zacząć wszystko od nowa?

Czy ten związek ma szanse na przetrwanie?

Czy sprawy znowu nie zaszły o krok za daleko?"
- lubimyczytac.pl
Trylogia "Rosemary Beach, Za Daleko"
O krok za daleko | Spróbujmy jeszcze raz | Zacznijmy od nowa

   Zacznę może od tego, że nie spodziewałam się, że tak szybko uporam się z książkami z tej trylogii. W sumie to nawet trochę mi przykro, że się tak szybko skończyło i mogłam aż tak szybko nie sięgać po kolejne tomy. Mam jednak nadzieję, że historie innych bohaterów z Rosemary Beach również mi się spodobają i zamierzam niedługo znaleźć je w bibliotece! Ale wrócę jednak do opowiadania o Zacznijmy od nowa.

   Rush i Blaire są szczęśliwą parą, która mogłaby się cieszyć odrobiną wytchnienia, gdyby nie rodzina Rusha. Jego matka i siostra nie są w stanie zaakceptować wyboru chłopaka, ta druga zrobi nawet wszystko, byleby odzyskać względy brata i jego miłość, jaką żywił do niej jeszcze przed spotkaniem Blaire. Nikt nie wie, jak źle może skończyć się rozdarcie chłopaka między ukochaną dziewczyną, a ukochaną siostrą, dla której całe życie był oparciem. Byłam ciekawa, czy w końcu w związku tej dwójki wszystko się ułoży, czy też będą zmuszeni do rozstania i złamania sobie nawzajem serc.

   Autorka w tym tomie, dopiero pod koniec, ale jednak, wprowadziła narrację dwóch nowych postaci - Granta i Harlow. Grant to brat Rusha, oczywiście nie rodzony, a Harlow to siostra Nan, jak się później okazało. Obie te postaci bardzo polubiłam i już nie mogę się doczekać, aż uda mi się pożyczyć z biblioteki pierwszy tom z ich głównym udziałem. Bardzo cieszę się, że Abbi Glines postanowiła rozwinąć historię pobocznych bohaterów, bo w sumie oni też przyczynili się do tego, co się działo przez całą tę historię (no, może poza Harlow, ale i tak ją polubiłam).

   Zacznijmy od nowa zarówno jako książka, jak i zakończenie trylogii jest naprawdę dobre. Wprawdzie spodziewałam się większej ilości dramatów i smutku, ale jestem w stanie wybaczyć autorce, gdyż nie wszystko może kończyć się źle, prawda? Jestem naprawdę szczęśliwa, że udało mi się przeczytać te książki, bo wiele bym straciła, gdybym ich nie postanowiła kupić (z biblioteki na pewno bym ich nie pożyczyła, nawet jak nadarzyłaby się okazja).

   Cała trylogia Rosemary Beach to przyjemne książki przepełnione miłością, namiętnością i wakacjami! Dlatego też polecam Wam czytanie tych książek głównie w okresie letnim, gdy nie ma zbyt wielu trosk, ale również w okresie szkolnym, szczególnie gdy macie dużo na głowie i potrzebujecie czegoś lekkiego, co oderwie Was od trudnej rzeczywistości kartkówkowej i sprawdzianowej. Mam nadzieję, że nie zawiedziecie się na tych książkach, bo uważam, że są naprawdę godne uwagi. Serdecznie Wam polecam, rozpocznijcie przygodę z Blaire i Rushem, a obiecuję Wam, że po prostu przepadniecie i zakochacie się w tej dwójce, tak jak ja!
 ★★★★★★★★☆☆

Książka bierze udział w wyzwaniach:
"Przeczytam tyle, ile mam wzrostu" (1,9 cm)
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka