Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

środa, 4 listopada 2015

Mara Dyer: Zemsta - Michelle Hodkin

Tytuł oryginału: The Retribution of Mara Dyer
Tytuł polski: Mara Dyer: Zemsta
Autorka: Michelle Hodkin
Data premiery: 17 czerwca 2015
Wydawca: YA!
Liczba stron: 411
Czas czytania: 2 dni

"Genialne połączenie literatury młodzieżowej z ciężkim, psychodelicznym thrillerem. W ostatniej części trylogii Mara musi stawić czoła rzeczywistości.
Trzecia część bestsellerowej serii o Marze Dyer. Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna…"
- lubimyczytac.pl 

Trylogia "Mara Dyer"
Tajemnica | Przemiana | Zemsta

   Pamiętacie moje zachwyty nad drugim i trzecim tomem o Marze Dyer? Tak. Ja też je pamiętam. Pamiętacie też jak liczyłam na zaskakujący finał, który wbije mnie w fotel, wyrwie mi serce z piersi, a gałki oczne spłyną mi po policzkach, bo tak bardzo będę w szoku? Może nie pamiętacie, bo o tym nie mówiłam, ale na to liczyłam. Już wiecie. Czy tak się stało? Nie, absolutnie nie! Nie wiem, dlaczego autorzy mają tendencje do psucia finałów, ale cóż, taki chyba już ich los. Może to przekleństwo jakieś jest za niszczenie czytelnikom życia? Kto to wie. W każdym razie trzeci tom Mary Dyer to... nie, to nie kicha, ale na pewno nie to, czego się spodziewałam i na co liczyłam. 

   Nie będę opowiadać, co się tutaj działo, bo ciężko o tym opowiedzieć bez spoilerów. Jedyne co musicie wiedzieć to to, że z Marą nie jest wszystko w porządku. Musi ona zmagać się z problemami, które przeciętnego nastolatka by tak przeraziły, że chyba wolałby popełnić samobójstwo, niż z nimi żyć. Ale nie Mara, to kawał twardego dziewuszyska, wierzcie mi na słowo. A Noah? Noah to inna sprawa. Jeszcze gorsza, jeśli miałabym być szczera. 

   Autorka nie popisała się tym, co zaprezentowała nam w poprzednich częściach i w tym tomie. Ta część, finałowa, podobno najlepsza... Cóż, żal mi się nawet na ten temat wypowiadać, bo między Zemstą a Tajemnicą i Przemianą jest istna przepaść. Nie wiem dlaczego Michelle Hodkin ma taką tendencję spadkową, a nawet nie tendencję, a nagły, totalnie, absurdalnie ogromny spadek. To nie ten sam poziom, już nie.

    Naprawdę ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć na temat tej książki. Bo nie dość, że była słaba, to nie chcę Wam jeszcze zdradzać powodów, dla których tak sądzę, możecie więc twierdzić, że nie potrafię pisać recenzji i jestem okropna publikując takiego bubla, ale i takie się czasem zdarzają. Nie wiem, czy Wam polecać tę książkę, bo ja na zakończeniu naprawdę się zawiodłam i chyba nie warto dla niego czytać pierwszych dwóch tomów. Zdecydowanie nie.

   Podsumowując, Mara Dyer: Zemstwa to była książka całkiem dobra, jednak nie dorasta swoim poprzedniczkom do pięt. I jako zakończenie, to Zemsta przy Tajemnicy oraz Przemianie wypada bardzo słabo. Nie zrozumcie mnie źle, to naprawdę ciekawa powieść i całkiem znośne zakończenie, ale mnie nie usatysfakcjonowało. To wyjaśnienie jest według mnie absurdalne, a epilog i to, co działo się potem? Przepraszam, ale chyba ja i Mara żyjemy na dwóch różnych planetach, bo to jest po prostu niemożliwe. Michelle Hodkin sprawdziła się świetnie w dwóch pierwszych tomach, ale jeśli chodzi o trzeci... nie udało jej się mnie zachwycić, niestety, a szkoda. 

★★★★★★☆☆☆☆

Książka bierze udział w wyzwaniach:
Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (2,5 cm)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka