Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

czwartek, 5 listopada 2015

Magiczna gondola - Eva Völler

Tytuł oryginału: Zeitenzauber: Die magische Gondel
Tytuł polski: Magiczna gondola
Autorka: Eva Völler
Data premiery: 19 września 2012
Wydawca: Literacki Egmont
Liczba stron: 464
Czas czytania: 7 dni

"Siedemnastoletnia Anna spędza wakacje w Wenecji. Podczas jednego ze spacerów jej uwagę przykuwa czerwona gondola. Dziwne. Czyż w Wenecji wszystkie gondole nie są czarne? Gdy niedługo potem Anna wraz z rodzicami ogląda paradę historycznych łodzi, zostaje wepchnięta do wody – a na pokład czerwonej gondoli wciąga ją niewiarygodnie przystojny młody mężczyzna. Zanim dziewczyna zejdzie z powrotem na pomost, powietrze nagle zacznie drżeć i świat rozpłynie się Annie przed oczami."
- lubimyczytac.pl

Trylogia "Poza czasem"
Magiczna gondola | Złoty most | Ukryta brama 

   Macie czasem tak, że gdy widzicie książkę w bibliotece albo w księgarni, chcecie, żeby trafiła w Wasze ręce, na Wasze półki i wiecie, że to będzie genialna lektura, ale jednak jak przychodzi do czytania, to jakoś nie macie na nią ochoty, boicie się ją zaczynać, bo skąd wiadomo, że nie okaże się być jakimś bublem? Ja tak miałam właśnie z Magiczną gondolą, ale dużo osób na Instagramie pisało mi, że to bardzo fajna książka, więc w końcu się przemogłam i po nią sięgnęłam. Jak moje wrażenia? Jestem zachwycona i nie mogę się już doczekać, aż sięgnę po kolejny tom, czyli Złoty most, mimo że historia podobno ma być inna, a łączą te książki tylko bohaterowie. 

   Anna, obywatelka Niemiec i mieszkanka Frankfurtu wyjeżdża z rodzicami na wakacje do Wenecji. Chociaż dziewczyna zatrzymuje się w drogim i ekskluzywnym hotelu, to jej pobyt tam zapowiada się niezwykle nudno. Anna nie wie, jakie przygody czekają na nią tuż za rogiem. A wszystko za sprawą czerwonej gondoli (wszystkie gondole w Wenecji są czarne!) i tajemniczego Sebastiano, który wciągnie dziewczynę w wir przygód, niebezpieczeństw i... podróży w czasie!

   Początkowo czytało mi się tę książkę bardzo opornie i nie miałam na to wcale ochoty. A wszystko to za sprawą małego szczególiku, którego nie sprawdziłam wcześniej - ta książka nie ma rozdziałów! Zszokował mnie ten fakt, została ona podzielona na 4 części, każda mniej więcej po sto trzydzieści stron, ale rozdziałów w nich brak. Przeraziło mnie to i już nie miałam ochoty na czytanie Magicznej gondoli, chociaż opis zapowiadał się niezwykle ciekawie. Powiem Wam jednak, że gdzieś tak po osiemdziesięciu stronach akcja tak mnie wciągnęła, że już przestałam zwracać uwagę na to, że jest brak rozdziałów. Mknęłam po prostu przez te stronice i nie mogłam przerwać dopóki nie doczytałam do końca! (Pominę fakt, że były chwile, gdzie musiałam przerwać, ale ostatnie strony czytałam już naprawdę bardzo szybko i bez przerwy)

   Pani Eva Völler bardzo ładnie przedstawiła nam działanie podróży w czasie, ale póki to moje pierwsze spotkanie z tego typu zdarzeniem (to, co jest w Osobliwym domu pani Peregrine się nie liczy, bo to jakiś żart jest), to i tak wiem, że będzie należało do moich ulubionych. Naprawdę. Pokochałam Magiczną gondolę za wszystko - humor, którego Anna nam nie szczędzi, ciekawe postaci (Sebastiano to moja ulubiona postać!) i za zakończenie, jakie nam autorka zaserwowała. Jestem ciekawa, jak dalej potoczą się losy tych bohaterów i muszę szybko sięgnąć po drugi tom, czyli Złoty most! 

   Wspomnę jeszcze o okładce, która jest przecudowna! Matowa, nie śliska i błyszcząca, to dla mnie ważne. Cudowne esy floresy i ta dziewczyna z maską - czego chcieć więcej! W dole wenecki kanalik i gondola. Uwielbiam to, jak Egmont wydaje książki, są one fan-ta-styczne!

   Podsumowując, Magiczna gondola to fantastyczna powieść, która miło mnie zaskoczyła. Cudowny humor, ale stosunkowo specyficzny, więc nie każdemu może się spodobać, wspaniali bohaterowie (która z Was nie wzdychałaby do Sebastiano?) oraz naprawdę wartka akcja i genialne zakończenie! Ja po prostu nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z Anną i Sebkiem, bo po prostu wiem, że to będzie coś naprawdę niesamowitego! Wam gorąco polecam zapoznanie się z Magiczną gondolą, a ja lecę wypatrywać drugiego tomu w bibliotece!

★★★★★★★★☆☆ 

Książka bierze udział w wyzwaniach:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka