Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

czwartek, 26 listopada 2015

Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona - Rick Riordan

Tytuł oryginału: Percy Jackson's Greek Gods
Tytuł polski: Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona
Autor: Rick Riordan
Data premiery: 17 grudnia 2014
Wydawca: Galeria Książki
Liczba stron: 424
Czas czytania: 11 dni

"Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania.

Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków…
Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem tygodnia.


Tak zaczynają się Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona, książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku.
Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że książka będzie niezbędna w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje."
- lubimyczytac.pl

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy
Złodziej pioruna | Morze potworów | Klątwa tytana | Bitwa w Labiryncie | Ostatni Olimpijczyk (brak recenzji)

Olimpijscy herosi

   Wiecie za co najbardziej cenię sobie Ricka Riordana? Cóż, ja też nie, bo mogłabym wymieniać te rzeczy i wymieniać. Jednak co mi najczęściej przychodzi do głowy, gdy myślę Rick Riordan to niezaprzeczalnie humor i bohaterowie. Ucieszyłam się więc, gdy w zeszłym roku dowiedziałam się o jego nowej książce, a mianowicie o Greckich Bogach według Percy'ego Jacksona. Z czystym sumieniem mogę brać książki tego autora w ciemno i tak samo zrobiłam w tym wypadku, szkoda tylko, że tyle czasu zajęło mi jej przeczytanie, ale oj tam, oj tam. Lepiej późno niż wcale, jak to mówią.

   W Greckich bogach znajdziemy całą masę krótszych i dłuższych opowieści na temat poszczególnych bogów olimpijskich, Zeus, Hera, Afrodyta, Apollo i Artemida to tylko niektórzy z nich. Uwierzcie mi, że warto jednak poznać te historie z perspektywy herosa, bo on na pewno ma znacznie szerszy kąt widzenia i wie, co się tam na Olimpie dzieje. Historie niektórych podobały mi się bardziej, innych mniej, jednak tak czy siak jest to typowy Rick Riordan, którego wszyscy tak bardzo kochamy.

   Greccy bogowie to nie lada gratka dla wielkich fanów Percy'ego Jacksona i jego świty, dlatego też polecam przeczytanie ich dopiero po przeczytaniu tamtych dwóch serii o Persiaku. Inaczej możecie sobie delikatnie zaspoilerować to, z kim Percy w końcu będzie, jednak to byłoby tyle ze spoilerów. Ale i tak wydaje mi się, że bezsensem jest czytanie tego dodatku do serii przed sięgnięciem po te konkretne serie.

   Dodam jeszcze, że wydanie tej książki jest cudne i już nie mogę się doczekać kolejnej części z serii tych dodatków, bo jak będzie ono takie same, to chyba nie przeżyję ze szczęścia. Mnóstwo kolorowych ilustracji, oddzielne kolory dla każdego bóstwa - tutaj nic nie zginie i nie pogubicie się w niczym. W dodatku oprawa książki - ni to twarda, ni to miękka - jest idealnie dobrana, ponieważ gruba i stosunkowo ciężka książka w miękkiej oprawie by się zniszczyła, za to w twardej byłaby na pewno za ciężka, a tutaj jest to świetnie wyważone.

   Jeśli jeszcze nie mieliście okazji czytać Greckich bogów według Percy'ego Jacksona to koniecznie to zmieńcie. Uśmiejecie się jak nigdy i choć na trochę powrócicie do świata przez wszystkich ukochanego syna Posejdona, bo prawdopodobnie więcej już go nie spotkacie. No, chyba że będziecie po raz kolejny czytać Bogów olimpijskich albo Olimpijskich herosów. Ja chyba tak zrobię!
 
★★★★★★★★★☆


Książka bierze udział w wyzwaniach:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka