Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

sobota, 3 października 2015

Spróbujmy jeszcze raz - Abbi Glines

Tytuł oryginału: Never Too Far
Tytuł polski: Spróbujmy jeszcze raz
Autorka: Abbi Glines
Data premiery: 9 października 2013
Wydawca: Wydawnictwo Pascal
Liczba stron: 331
Czas czytania: 1,5 dnia

"Kochasz mężczyznę. Jednak wszystkie znaki na niebie pokazują, że nie możecie być razem. Co robisz?

Tajemnica, którą skrywał od lat nie miała ujrzeć światła dziennego. Gdy mu zaufała, okazało się, że całe jej życie było kłamstwem.

Miłość Blaire do Rusha jest nadal silna. I odwzajemniona. Jednak sekrety z przeszłości nie pozwalają jej zapomnieć, jak bardzo ją zranił.

Dziewczyna wraca w rodzinne strony, by zacząć od nowa. Pewna wiadomość przewraca jej życie do góry nogami.
Co zrobić, gdy osoba, której nie możesz ufać, jest tą, której zaufania potrzebujesz najbardziej?

Kłamiesz, unikasz prawdy i modlisz się, by twoje sekrety nigdy nie wyszły na jaw.

Lecz nie przestajesz kochać."
- lubimyczytac.pl

Seria "Rosemary Beach, Za Daleko"
O krok za daleko | Spróbujmy jeszcze raz | Zacznijmy od nowa 

    Powiem szczerze, że gdy tylko skończyłam czytać O krok za daleko to chciałam sięgnąć od razu po drugi tom z tej serii. Wiedziałam jednak, że takie sytuacje u mnie są niepożądane, bo potem nie wiem, co ze sobą zrobić i jest mi ciężko oceniać książki. Dlatego odczekałam chwilę i zabrałam się za Spróbujmy jeszcze raz, które okazało się ciut lepsze od swojego poprzednika, ale nie za wiele. Jednakże i tak jestem zachwycona! Zaraz przekonacie się sami dlaczego.

   Po wydarzeniach z O krok za daleko Blaire musi zmierzyć się z ciężkimi sytuacjami, w których może sama sobie nie dać rady. Jest jednak Cain, były chłopak, który okazał skruchę. No i oczywiście jest jeszcze Rush, jednak czy wykaże się on cierpliwością i wystarczającą miłością, aby udźwignąć ciężar, jaki przyjdzie mu nosić? Nasi bohaterowie nigdy nie mieli łatwego życia, nawet jeśli wydawałoby się nam inaczej, jednak teraz na ich barki został opuszczony naprawdę duży ciężar, z którym sami mogą nie dać sobie rady. Ale ja już wiem, jak zakończy się ich historia (przynajmniej w tym tomie), a Wy?

   Książkę tę przeczytałam znów w naprawdę zastraszającym tempie, tu trzeba przyznać autorce, że potrafi pisać prosto, ale bardzo przyjemnie i ładnie. Jej pióro nie jest toporne, o czym już wspominałam, a wręcz przeciwnie - miłe i naprawdę sympatyczne. Choć wiadomo, historia nie jest jakaś wybitna, to Abbi Glines potrafi w ciekawy sposób nam ją przekazać, że wydaje się ona być zdecydowanie inna, piękniejsza, niż w rzeczywistości jest. Szczególnie, że Blaire i Rush przeżywają swoje małe dramaty, z którymi nie zawsze mogą sobie poradzić.

   W tym tomie dzieją się różne rzeczy, ale najważniejsza, bardzo mnie zaskoczyła! Nie spodziewałam się, że to będzie taka historia, chociaż jak ktoś czytał recenzję pierwszego tomu, to wie, czego tak naprawdę się spodziewałam i w drugim to dostałam. Mniej więcej. Jednak i tak zdziwiłam się tego wszystkiego, szczególnie po tym, jak autorka zakończyła O krok za daleko. 

   Podsumowując, Spróbujmy jeszcze raz to bardzo przyjemny i lekki romans erotyczny, w którym dzieją się prawdziwe rzeczy z życia wzięte. Wiadomo, nie wszystko jest dokładnie tak, jak sobie ktoś mógł wymarzyć, ale jest to bardzo realistycznie przedstawione. W tej części dowiadujemy się, jak ważna jest dla drugiego człowieka prawda, której nie można taić, szczególnie, jeśli chodzi o bardzo ważne sprawy, dotyczące dwojga ludzi. Blaire i Rush na nowo odkrywają samych siebie i odnajdują się w sytuacjach, o których nigdy nie myśleli, że przyjdzie im żyć. Jestem zadowolona z tego, jak potoczyły się ich losy i ciekawa, jak autorka zwieńczy trylogię o tej dwójce. Na pewno sięgnę po jej inne powieści, nawet jak nie uchodzą za górnolotne historie, bo to bardzo przyjemne lektury na wakacje i polecam Wam je gorąco.  


★★★★★★★★☆☆
Książka bierze udział w wyzwaniach:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka