Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

wtorek, 13 października 2015

Hasztag seriale #2ASIA

Utopia | 2013 - 2014 | Thriller, Sci-Fi | 2 sezony | Nathan Stewart-Jarrett, Alexandra Roach, Adeel Akhtar, Oliver Woolford, Neil Maskell, Fiona O'Shaughnessy, Paul Higgins

   Ten serial pokazał mi M. Od razu uprzedzał, że jest dość pojeba**. Mnie mało co zaskakuje w brytyjskich serialach, ale ten jest naprawdę mocno odbiegający od normy. Obejrzałam na razie jeden sezon i nadal do końca nie wiem o co w nim chodzi.

   Jest grupka internetowych znajomych, którzy rozmawiają o komiksach pewnego typka, który siedział w szpitalu psychiatrycznym i wydano jego rysunki w druku, zresztą dzięki jednej z głównych bohaterek. W toku zdarzeń okazuje się, że wszystko to, co narysował zdarzyło się naprawdę i dotyczy mordu ludzkości na wielką skalę. Gdzie jest Jessica Hyde? - to pytanie przewija się przez cały sezon.

    Jeżeli macie mocną psychikę to polecam Wam ten serial. Ale nie mówcie potem, że nie uprzedzałam, że jest chory przez duże ch.

Broadchurch | 2013- obecnie | Dramat, Kryminał | 3 sezony | Olivia Colman, David Tennant, Jodie Whittaker, Andrew Buchan, Arthur Darvill

     Jest to ostatnio jeden z moich ulubionych seriali.

   Fabuła dzieje się w nadmorskim mieście w Wielkiej Brytanii, Braodchurch. Całość kręci się wokół śledztwa dotyczącego zaginięcia, a później zabójstwa nastolatka. Początkowo sprawa wydaje się być prosta. Są dowody i dowodziki, poszlaki prowadzą do rożnych osób, a rozwiązanie nie jest wcale takie proste. Jak już wydaje się, że zabójca pójdzie siedzieć, sprawy nabierają nagle zupełnie inny obrót. Serial jest pełen zwrotów akcji, cały czas trzyma widza w napięciu. A historia jest naprawdę przemyślana i świetnie nakręcona.

     Nie przepadam za Davidem Tennantem, ale w tej roli jest fenomenalny, zresztą jak cała obsada.

Detektyw Murdoch | 2008 - obecnie | Dramat, Kryminał | 8 sezonów | Yannick Bisson, Helene Joy, Thomas Craig, Jonny Harris

   Uwielbiam seriale kryminalne. A te osadzone w epoce XIX wieku są wyjątkowo udane. Ciekawie jest oglądać jak bez specjalistycznego sprzętu pracowała policja. Detektyw Murdoch jest świetny w swoim fachu. Złapał niejednego przestępce dzięki logicznemu myśleniu i wrodzonemu instynktowi.

   Jeżeli fascynuje Was ta epoka i Kanada jest to serial dla Was! :)

ALICJA

Pretty Little Liars | Dramat, Thriller | 2010 - obecnie | 5 sezonów + 6A (6B ma premierę w 2016 + planowany 7) | Lucy Hale, Troian Bellisario, Ashley Benson, Shay Mitchell, Sasha Pieterse, Janel Parrish, Tyler Blackburn, Ian Harding, Cody Christian

   Pretty Little Liars zaczęłam oglądać jeszcze w gimnazjum i chyba nie muszę Wam opowiadać, o czym jest ta produkcja. Ale może są osoby, które nie wiedzą, więc w skrócie: 4 nastolatki, których nie łączy zupełnie nic, aż do momentu, w którym piąta, bardzo popularna dziewczyna postanawia się z nimi zaprzyjaźnić. Jednak dziewczyna znika, nikt nie wie, co się z nią stało, a rozluźnione relacje między dziewczynami znów zaczynają się zacieśniać w chwili, gdy każda z nich dostaje tajemnicze esemesy, w których ktoś podpisuje się A. Jak zakończy się ta tajemnicza, mrożąca krew w żyłach historia? 

   Z tego co pamiętam, najbardziej ekscytujące były pierwsze 3 sezony, i mimo że kolejne są o wiele bardziej mroczne, to wydają mi się robione na siłę i nieco naciągane. Jeśli mnie oglądacie na snapie, to wiecie, że jestem już na bieżąco z tym serialem i czekam na nowe odcinki, ale zakończenie mnie nie usatysfakcjonowało (ci, co oglądali, to wiedzą o co mi chodzi). Jest tak totalnie do kitu, że ja nie mam pytań. Na nowe odcinki czekam, ale nie mam jakiegoś wielkiego parcia na to, żeby oglądać je od razu po premierze.

The 100 | 2014 - obecnie | Dramat, Sci-Fi | 2 sezony (3 planowany w 2016) | Eliza Taylor, Thomas McDonell, Bob Morley, Paige Turco, Marie Avgeropoulos

   The 100 oglądałam tak dawno, że już nawet nie pamiętam kiedy, musicie mi to wybaczyć. Pamiętam jestem, że byłam zachwycona tym serialem i z chęcią przeczytałabym książkę, na podstawie której powstał ten serial.

   Historia opowiada o losach (chyba) 50 nastolatków, którzy mieszkając na stacji kosmicznej wraz ze swoimi rodzinami, popełnili przestępstwa (oczywiście na skalę tamtych realiów) i są zmuszeni dostać się na Ziemię, w celu sprawdzenia, czy po wojnie biologicznej, która została wywołana prawie sto lat temu, nasza planeta nadaje się do ponownego zaludnienia. Te dzieciaki, w przeróżnym wieku, są zmuszone walczyć o przetrwanie, które wcale nie jest takie łatwe. Czeka na nich wiele niebezpieczeństw, a same promieniowanie jest najmniejszym z nich.

   Polecam Wam ten serial głównie ze względu na bohaterów, bo każdy znajdzie kogoś, komu będzie kibicował. Moimi faworytami jest Clarke (suprajs, suprajs) oraz Finn. Choć Bellamy też nie jest zły. Oba sezony są napakowane akcją, mrokiem i tajemnicami, obok których nie sposób jest przejść obojętnie. Jak obejrzycie pierwszy odcinek, na pewno się zakochacie!

Red Band Society | 2014-2015 | Dramat | 1 sezon | Octavia Spencer, Dave Annable, Charlie Rowe, Ciara Bravo, Nolan Sotillo

   Red Band Society oglądałam we wrześniu, ale pewnie gdyby nie Sandra, jedna z moich czytelniczek, z którą dużo rozmawiam na snapczacie, pewnie bym się ociągała jeszcze z rok z obejrzeniem tego serialu.

   Ta produkcja opowiada losy kilku nastolatków, którzy znajdują się w szpitalu, każde z nich cierpi na jakąś chorobę (wiem, że byście się nie domyślili) - rak, zaburzenia odżywiania, problemy z sercem... Wszystko opowiadane jest z perspektywy chłopca w śpiączce. Nasi bohaterowie przeżywają zawody miłosne, muszą zmagać się z odrzuceniem, strachem i dużą ilością przeróżnych zabiegów, a większość zdarzeń nie wychodzi poza szpitalne mury. 

   Ten serial może nie pokazuje prawdziwej rzeczywistości chorych nastolatków, jednak jest na pewno bardzo do niej zbliżony. Przeróżne myśli i emocje, które towarzyszą podczas oglądania każdego odcinka są niezapomniane. Historia poszczególnych bohaterów łapie nas za serce, wzrusza i doprowadza do łez. To naprawdę mądry i wartościowy serial, choć nie daję Wam gwarancji, że pokochacie wszystkich bohaterów. Ja nie lubię jednej dziewczyny i chyba nigdy jej nie polubię. Jednak nie zdradzę Wam, o kogo mi chodzi, he he.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka