Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

czwartek, 15 października 2015

Dotyk Julii - Taheren Mafi

Tytuł oryginału: Shatter me
Tytuł polski: Dotyk Julii
Autorka: Taheren Mafi
Data premiery: 25 czerwca 2012
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte/Moondrive
Liczba stron: 332
Czas czytania: 4 dni

"Nie możesz mnie dotknąć – szepczę.
Kłamię – oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć
.

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha

Zostałam przeklęta
Mam niezwykły dar

Jestem potworem
Mam nadludzką moc

Mój dotyk zabija
Mój dotyk to moja siła

Jestem narzędziem zniszczenia
Będę walczyć o miłość

Uzależniająca, pełna napięcia i niezwykle zmysłowa. Chciałabym tak pisać. Po prostu nie możesz się oderwać od lektury. – Lauren Kate, autorka Upadłych"
- lubimyczytac.pl

Trylogia "Dotyk Julii"
Dotyk Julii | Sekret Julii | Dar Julii + Julia. Trzy tajemnice

   Do sięgnięcia po Dotyk Julii zachęciła mnie Klaudia (Nic nie zabija czasu tak jak książka), książka miała mi się spodobać, ale mimo że chciałam ją bardzo przeczytać, to nie byłam do końca przekonana, sama nie wiem czemu. I szczerze? Początek był dla mnie koszmarny. Ale gdzieś tak po 60-70 stronie tak się wciągnęłam, że siedziałam i czytałam i oderwać się nie mogłam! Sama nie wiedziałam, czego się spodziewać. Wiedziałam tylko, że dotyk Julii zabija i tyle. A to, co się okazało potem... WOW!

   Julia żyje w odosobnieniu od trzech lat. Nie ma kontaktu ze światem. Dostaje jeść, może się umyć, spać spokojnie, ale nic po za tym. Nie wie, gdzie jest i na co czekają inni. Wie natomiast dlaczego została odizolowana. Jej dotyk zabija, a ona mogłaby stać się niebezpieczną bronią w rękach rządu. W dodatku zabiła chłopca. Dziewczyna musi żyć ze świadomością, że jest potworem, którego nikt nie umie ujarzmić i kontrolować, czasem nawet ona sama. Pamięta jednak pewnego chłopaka - Adama, który nieoczekiwanie trafia do jej celi. Julia nie wie, że chłopak ma za zadanie zbadać, czy dziewczyna nadaje się do powrotu do społeczeństwa, życia wśród innych ludzi. Adam ma jednak pewną tajemnicę, którą skrywa przed nastolatką. Czy tej dwójce uda się wyrwać spod jarzma Warnera, "władcy" pewnej organizacji? Ja już wiem, a Wy?

    Tak jak już wspominałam, początek w ogóle się nie kleił i nie mogłam go czytać. To była istna udręka. Jedną stronę czytałam z dziesięć minut, ale z każdą kolejną było już lepiej! Taheren Mafi ma bardzo specyficzny, choć bardzo ciekawy styl pisania. Czasem nie stosuje dużych liter i kropek albo przekreśla zdania (chwilami jest to uciążliwe, ale do przeżycia). Jednak potem... Bogowie, ja nie wiem, jakim cudem tak szybko udało mi się przeczytać tę książkę. Byłam przekonana, że będę ją męczyła i męczyła a tu nagle bam! I już skończyłam, co było smutne, bo bardzo nie chciałam dobrnąć do ostatniej strony w tak krótkim czasie.

   O bohaterach za wiele powiedzieć nie można, bo nie ma ich jakoś super dużo. Julia, Adam, Warner - ich poznajemy na początku, dochodzą jeszcze żołnierze Warnera, potem brat Adama i na samym końcu... Nie, tego Wam nie powiem, bo to będzie spoiler. Tak więc nie ma tu za dużej ilości postaci, ale są one naprawdę ciekawe. Szczerze? Póki co wolę Adama, mimo że Klaudia mówi, że potem na 100% pokocham Warnera. Zobaczymy, czy i tutaj sisterki się objawią! Jednak tak najbardziej najbardziej to chyba polubiłam młodszego brata Adama, który jest uroczym i zabawnym jedenastolatkiem. Nie był on oczywiście głównym bohaterem, skądże, ale sprawił, że zrobiło mi się ciepło na sercu i chciałabym mieć takiego młodszego braciszka.

   Niezwykle zaskoczyło mnie to, co dzieje się pod sam koniec i jaki finał ma pierwszy tom. To było aż nie do uwierzenia! Trochę tutaj jak z Marą Dyer, nie chciało mi się wierzyć, że tak może potoczyć się historia, która zaczęła się od Julii i jej makabrycznej mocy, którą ma nie wiadomo skąd. To trochę mnie zmartwiło, bo boję się, że może coś pójść nie tak, jak tego chcę, ale przekonam się, jak tylko sięgnę po drugi tom. 

    Podsumowując, Dotyk Julii to bardzo dobra zapowiedź trylogii, która na pewno spodoba się bardzo dużej ilości osób. Jestem pewna, że Julia z Adamem (a może z Warnerem) urzeknie kogoś i sprawi, że od razu będzie chciał sięgnąć po koleje tomy. Tak jest ze mną i już nie mogę się doczekać, aż skoczę do biblioteki po Sekret Julii, który widziałam na półce! Polecam Wam gorąco, tak jak i mnie została polecona ta trylogia. Nie spodziewałam się wiele, a miło się zaskoczyłam, także na pewno i Wy się nie zawiedziecie!

 ★★★★★★★★☆☆

Książka bierze udział w wyzwaniach: 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka