Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

niedziela, 4 października 2015

BE ROOM CLIFF BOOK TAG

   Na wstępie chciałabym podziękować Izie z bloga Isabel czyta za nominację do tego tagu! Nosiłam się z zamiarem wykonania go już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz znalazłam wolną chwilkę i tak oto jest! Nie przedłużając zatem, zapraszam!

!!!MOGĄ WYSTĘPOWAĆ DELIKATNE SPOILERY DOTYCZĄCE TEGO KTO Z KIM JEST W DANEJ KSIĄŻCE/SERII!!!

RUNDA 1

Isabelle Dary Anioła BE
Astrid Seria GONE CLIFF
Jude Oddam Ci słońce ROOM

    Tutaj nie było większych problemów z wyborem, kim będę, z kim zamieszkam, a kogo bym zrzuciła z klifu. Dlaczego tak? Isabelle to po prostu Isabelle, świetnie się ubiera i chociaż wydaje się być bez głębszych uczuć do kogokolwiek, to tak naprawdę żywi je do swoich najbliższych. Podziwiam ją za odwagę i poświęcenie. Początkowo to Jude miała zostać zrzucona z klifu, ale jak sobie przypomniałam, że Astrid to zarozumiała dziewucha, to od razu wywaliłam ją przez drzwi na otwarte morze. Wolę mniejsze zło w postaci irytującej Jude.

RUNDA 2

Katniss Igrzyska śmierci BE
Zoey Seria Dom Nocy CLIFF
Margo Papierowe miasta ROOM

   Zoey to chodząca porażka, nie wiem, czy ktokolwiek chciałby z nią mieszkać, a co gorsza nią być (o zgrozo!). Wahałam się, czy chciałabym być Margo czy Katniss, jednak w którymś poście z serii Krótka rozprawa na temat... mówiłam, że nigdy przenigdy nie chciałabym być jak Margo Roth Spiegelman, tak więc... wyszło, jak wyszło. Katniss nie jest taka zła, ba, wręcz przeciwnie, ona jest fenomenalna, ale skończyła z kim skończyła, a ja go po prostu nienawidzę...

RUNDA 3

Cath Fangirl CLIFF
Katy Seria Lux BE
Hazel Gwiazd naszych wina ROOM

   Hazel nie miała łatwego życia, dlatego wydaje mi się, że jest najlepszą osobą do mieszkania - zrozumie, pocieszy, poczyta razem ze mną książkę. Niestety, wiemy wszyscy, że nie zawsze u niej było kolorowo, więc odrzuciłam jej kandydaturę na wcielenie się w jej rolę. Odkąd tylko wrzuciłam Cath do tego tagu, wiedziałam, że nieważne w jakim zestawieniu ją wylosuję, ona i tak spadnie z klifu, cóż... Niby taka podobna, a jednak zupełnie inna. Katy to nie jest moja wymarzona rola, ale nie oszukujmy się, mieć Daemona obok siebie... kto by tego nie chciał?

RUNDA 4

Hermiona Harry Potter ROOM
Mara Dyer Trylogia Mara Dyer CLIFF
Blair Plotkara BE
  
   W ostatnim tomie Mara Dyer niezwykle mnie denerwowała, więc ją zrzucam z klifu. Jednak szczerze powiedziawszy, nawet jakbym nie czytała 2 i 3, to w tym zestawieniu nie zachowałaby swojego życia, bo Blair to idealna kandydatka do zamiany się z nią na życia, a Hermiona to moja najlepsza przyjaciółka i musiałybyśmy po prostu razem zamieszkać, gdyby tylko nadarzyła się taka okazja.
RUNDA 5

Nika Seria "Felix, Net i Nika oraz..."  BE
Alaska Szukając Alaski CLIFF
Aimee Cudowne tu i teraz ROOM

   Alaski nigdy nie lubiłam, więc spada z klifu. Cóż, taka po prostu była Alaska. Aimee nadaje się idealnie jako współlokatorka, ale na życia się bym z nią nie zamieniła. W sumie to nawet nie musiałabym, bo jesteśmy bardzo podobne i dużo podobnych rzeczy wydarzyło się i u niej, i u mnie, więc po co się zamieniać? Za to Nika... Och, jak ja uwielbiam tę bohaterkę, mogłam żyć na jej miejscu, chociaż wiem, że to nie byłoby łatwe (ci co czytali wiedzą o co mi chodzi).

RUNDA 6

Luna Harry Potter BE
Emma Trylogia Oddechy ROOM
Elena Pamiętniki wampirów CLIFF

   Ach, kto by nie chciał być Luną? Ja prawie jestem! Tata mi nawet powiedział, że biegam sobie zupełnie jak ona, he he. Eleny nie cierpię, zarówno serialowej, jak i książkowej, więc nie jest mi jej szkoda. Emma... cóż, jej na pewno nie wybrałabym na zamianę miejsc, każdy wie, jak biedulka skończyła (chyba), a jak nie, to musicie to zmienić i wtedy zrozumiecie.

RUNDA 7

Joanna Chyłka Kasacja ROOM
Annabeth Percy Jackson BE
Clary Dary Anioła CLIFF

   Kto by nie chciał mieć Chyłki jako przyjaciółki na wyciągnięcie ręki? Z nią mogłoby być zabawnie, no i pewnie często wpadałby Kordian! Annabeth, ach, gdzie ona, tam i Percy, kto by tego nie chciał?! Pewnie się zdziwicie, dlaczego Clary poszła spadać z klifu? Cóż, ja też, ale to dla niej najodpowiedniejsze miejsce w tym zestawieniu.

RUNDA 8

Ania Ania z Zielonego Wzgórza BE
Rosie Love, Rosie CLIFF
Liesel Złodziejka książek ROOM

   Wiadomo, musiało się to stać, że w końcu pojawiła się Ania! Zakochana ja w niej od dwóch tygodni po prostu nie mogłam nie skorzystać z okazji i nie wcielić się w jej postać. LUDZIE, ONA MA OBOK SIEBIE GILBERTA, NO HALU! Liesel nie mogłabym zrzucić z klifu, jest zbyt urocza, a choć Rosie uwielbiam, to bardzo mnie drażniło to, jak ona i Alex nie potrafili dojść do konsensusu i oboje się opierdzielali jak dzieciaki. Ale i tak ich kocham!

RUNDA 9

Hanna Pretty Little Liars BE
Diana Ania z Zielonego Wzgórza ROOM
Spencer Pretty Little Liars CLIFF

   Tutaj również nie było wątpliwości, że Spencer spadnie z klifu, choć w serialu całkiem ją lubię, to książkowa wersja jest niezwykle irytująca. Dianę chciałam mieć za przyjaciółkę, odkąd tylko stwierdziłam, że chcę być Anią, te dwie to taki zgrany duet! Natomiast być Hanną chciałabym dlatego, że była z Mikem w książce, a Mike... cóż, serialowy Mike to mój ulubieniec (aktor), więc jak miałabym okazję, to czemu z niej nie skorzystać?

RUNDA 10

Tris Niezgodna ROOM
Serena Plotkara BE
Prim Igrzyska śmierci CLIFF

   Pa, pa, Prim. Wszyscy cię nienawidzą głupia dziewucho, która nic nie potrafi zrobić sama. Książkowa Tris mnie drażni, ale cóż ja zrobię, w sumie chciałabym mieć ją w pokoju, ciekawy byłby z niej materiał na współlokatorkę. A co do Sereny... cóż, jeśli nie widzieliście jej w serialu - żałujcie, książka wersja nie jest aż tak podobna, ale jest obrzydliwie bogata i ma wszystko, czego dusza tylko zapragnie, więc... to mówi samo przez się.

RUNDA 11

Bella Saga Zmierzch BE
Britt Black Ice CLIFF
Aria Pretty Little Liars ROOM

   Britt, spadaj z tych swoich gór, chociaż lubię książkę, w której występujesz, to w tym zestawieniu nie widzę dla ciebie innego miejsca. Aria od początku była moją ulubioną Kłamczuchą, więc nie mogłabym jej z klifu zrzucić, więc wrzuciłam ją do pokoju, bo to Bella jest z Edwardem, ach, a kto by nie chciał zn im być?

RUNDA 12

Alice Saga Zmierzch BE
Emily Pretty Little Liars ROOM
Ellie Jutro/Trylogia "Kroniki Ellie" CLIFF
             
   Ellie nie cierpię, i tak samo jak w przypadku Cath, wiedziałam, że kogo nie wylosuję z nią w zestawieniu, ona zleci z klifu. Także... Pa, pa, Ellie, Homer jest już mój. Emily być bym nie chciała, bo jest według mnie nijaką kluską, ale za to nie sprawiałaby problemów w pokoju/mieszkaniu, więc czemu by nie? Alice to moja druga ulubiona żeńska postać w sadze Zmierzch, więc nią zdecydowanie chciałabym być. No i kto nie chciałby przewidywać przyszłości? Ja bym chciała! I to bardzo.

OD AUTORKI: Także na dzisiaj to tyle, mam nadzieję, że podobało Wam się wykonanie tego tagu przeze mnie. Już niedługo pojawi się wersja Marry Kiss Cliff, więc czekajcie!

Pozdrawiam Was cieplutko i życzę czytelniczego dnia!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka