Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

poniedziałek, 14 września 2015

Moja książkowa jesień [Alicja]


   Kto nie lubi jesieni? Cóż, ja na pewno nie należę do grona tych osób. Jesień to najlepszy czas na ciepłe swetry, grube rajstopy, kalosze i parasole. Ale to również czas na wielki kubek ciepłej herbaty oraz książkę, nieważne jaką, ważne, żeby była. Każdy z nas czyta coś innego, ale wydaje mi się, że również wiele osób zgodzi się z moimi TOP 3 KSIĄŻKI (SERIE) na jesień. Nie musiałam główkować, co tak naprawdę chcę na tej liście umieścić, bo po prostu co roku, czytam pewne książki (albo ich fragmenty). I wydaje mi się, że właśnie idealnie się one do tego nadają.

HARRY POTTER I KAMIEŃ FILOZOFICZNY (SERIA O HARRYM POTTERZE)

   Harry Potter to życie i tylko inny Potterhead zrozumie, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Jesień jest najlepszą porą na poznanie teraz serii i czytanie jej aż do świąt Bożego Narodzenia, przynajmniej moim zdaniem. Razem z Harrym rozpoczynamy kończymy wakacje, rozpoczynamy rok szkolny, nieważne, ile mamy lat, czy czytamy te książki po raz pierwszy czy po raz dziesiąty. Uciekanie do skrytki pod schodami, wysyłanie sów do przyjaciół, jedzenie pasztecików dyniowych... Kto by tego nie chciał? A Halloween w Hogwarcie, to chyba najlepsza rzecz na całym świecie! Kto by nie chciał wpaść na kolejną rocznicę śmierci Prawie Bezgłowego Nicka, która przypada właśnie na jesienne miesiące? Cóż, ja bym nie pogardziła taką możliwością. 

ZŁODZIEJ PIORUNA (SERIA O PERCYM JACKSONIE)

   Riordan, choć akcja jego książek w głównej mierze dzieje się w wakacje (wtedy, gdy Obóz Herosów rozpoczyna swoją działalność pełną parą) znany jest z tego, że jego powieści wychodzą w październiku, dlatego też Złodziej pioruna, ale nie tylko, bo cała seria o Percym, będzie idealna na ten sezon. Dla tych, którzy nie lubią szkoły - historia, której akcja rozgrywa się w czerwcu, będzie odskocznią od nauki i ciężkiej pracy w szkole - powrotem do upragnionych upałów i wolnych letnich dni, dla innych - będzie po prostu fantastyczną historią na jesienne wieczory, ciemne, chłodne. Kocham książki Ricka Riordana, a do młodego Jacksona mam ogromny sentyment, nie zawsze wracam do całej książki, czasem czytam pojedyncze akapity czy rozdziały, ale znam je na pamięć i cały czas mam w swojej głowie.

ZMIERZCH (SERIA O BELLI SWAN)

   Jestem ogromną fanką Zmierzchu, jeśli jeszcze tego nie wiecie. Zakochałam się w tych książkach chyba w szóstej klasie podstawówki, kiedy był ten BUM na Bellę i Edwarda i po prostu przepadłam. Wiadomo, jako dwunastolatka nie do końca wiedziałam, że ta książka jest po prostu głupiutka i nie wnosi nic do mojego życia, ale uwielbiam czytać tę historię cały czas, gdyż budzi we mnie naprawdę dobre wspomnienia, a na jesieni są one jeszcze bardziej potrzebne niż w innych sezonach, bo mówi się, że to najsmutniejszy okres w całym roku. Jak ktoś raz zakocha się w Zmierzchu, to już z tego zakochania nie wyjdzie. Tak samo w przypadku jesieni.

Post powstał w ramach akcji #jesienzferria

https://www.facebook.com/FeeriaYoung

https://www.facebook.com/events/793976914056087/
 Po kliknięciu na zdjęcia przeniesie Was na fanpage wydawnictwa oraz do wydarzenia na Facebooku

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka