Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

czwartek, 17 września 2015

Mara Dyer: Przemiana - Michelle Hodkin

Tytuł oryginału: The Evolution of Mara Dyer
Tytuł polski: Mara Dyer. Przemiana
Autorka: Michelle Hodkin
Data premiery: 28 stycznia 2015
Wydawca: YA!
Liczba stron: 478
Czas czytania: 1 dzień

"Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda.

Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze."
- lubimyczytac.pl

Trylogia "Mara Dyer"
Tajemnica | Przemiana | Zemsta

   Po pierwszym fantastycznym tomie nie było możliwości, żebym nie sięgnęła po kolejny. Nie wiedziałam jednak, że tak szybko uda mi się zdobyć Przemianę z biblioteki i przede wszystkim... że tak szybko ją przeczytam! Udało mi się to zrobić dosłownie w jeden dzień, co dziwne, wychodziłam na siłownię i oglądałam Harry'ego Pottera, więc w sumie to nawet nie był cały dzień. Ale to tylko świadczy na plus o tej książce, że czyta się ją tak szybko, że czytelnik nie potrafi się po prostu od niej oderwać. I to jest 100% prawdy, mówię Wam.

   Mara Dyer budzi się w szpitalu i nie wie, co się stało. Jej umysł jest zasnuty mgłą. Rodzice zmusili ją do jakiejś pokręconej terapii, w jakimś miejscu dla psychicznie chorych dzieciaków. Jednak żeby wrócić na wolność, Mara musi udawać, że wcale nie ma halucynacji, że jej eks wcale jej nie dręczy i nie chce jej zabić i że nie potrafi sprawiać myślą, by coś się stało. Okazuje się jednak, że to może być znacznie trudniejsze, niż by się mogło wydawać. Dziewczyna popada w paranoje, nie wie, co się jej przyśniło, a co wydarzyło naprawdę. I przede wszystkim: komu może ufać? Wydarzenia z przeszłości ścigają Marę jak demony, jednak to, co czeka na nią za rogiem może okazać się jeszcze bardziej złowrogie. Czy da radę przezwyciężyć swoje lęki i czy Noah pomoże rozwiązać jej tę zagadkę?

   Drugi tom z trylogii o Marze Dyer jest jeszcze mroczniejszy i jeszcze straszniejszy od pierwszego. Czytelnik już nie wie, w co ma wierzyć, co jest prawdą, a co snem. Zupełnie jak sama Mara gubi się w akcji, nie wie, czy to tylko wyobraźnia, czy prawdziwe życie. Ja w pewnym momencie już nie ogarniałam, o co tak naprawdę chodzi, ale to nie jest minus, tylko plus. Dawno nie czytałam tak ciekawie skonstruowanej historii, która pozwoliłaby mi zastanawiać się, po co to się wszystko dzieje, czy Mara jest normalna, czy stuknięta i powinna trafić do psychiatryka. Niestety, albo i stety, książka działa na wyobraźnię i nie polecam czytać jej o dwunastej w nocy jedynie przy świetle lampki nocnej, gdy wszyscy w domu śpią, a najmniejszy nawet szmer słyszycie z drugiego końca domu.

   Przyznam się jednak szczerze, że to, co zostało wyjaśnione pod sam koniec mnie zaskoczyło i nie powiem, byłam naprawdę tym zdziwiona i z drugiej strony nieco zawiedziona. Liczyłam na coś zdecydowanie innego i nie mówię, że zakończenie jest złe, bo nie jest, a Michelle Hodkin może w trzecim tomie pociągnąć akcję na wiele różnych sposobów, jednak liczyłam na coś zupełnie innego. Sama nie wiem na co konkretnie, po prostu. Jestem jednak ciekawa zakończenia trylogii Mara Dyer i jak tylko książka trafi do mojej biblioteki, to od razu po nią sięgnę, bo nie mogę się doczekać, aż poznam ten finał, jaki przygotowała dla nas autorka, a będzie to na pewno coś mocnego, czuję to!

   Zdecydowanie polecam Wam zapoznać się z trylogią o Marze Dyer, bo to naprawdę wspaniała, nieco przerażająca i mroczna, ale jednak godna uwagi książka. Początkowo nie byłam przekonana, ale jak mi się spodobało, to teraz będę wszystkim, dosłownie wszystkim ją polecać. Jest to coś na pewno nietuzinkowego i oryginalnego, może nie każdemu przypaść do gustu, bo czytałam już negatywne opinie, ale jednak warto dać szansę, najwyżej się nie spodoba, a będzie to zmarnowany tylko dzień lub dwa, bo te książki czyta się naprawdę, ale to naprawdę szybko. Jednak wydaje mi się, że naprawdę warto, nigdzie czegoś takiego nie znajdziecie!

★★★★★★★★★☆

Książka bierze udział w wyzwaniach:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka