Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

poniedziałek, 28 września 2015

Courtship Book TAG


   Do tego TAGu zostałyśmy nominowane przez Karolinę z bloga Czytać to żyć podwójnie oraz przez Darię z bloga Il mio gatto nero za co serdecznie dziękujemy!

Zauważenie, czyli książka, którą kupiłam ze względu na okładkę.

ALICJA: Razem będzie lepiej Jojo Moyes. Chociaż nie tylko ze względu na okładkę. Głownie dzięki Kindze z bloga Zapisane Marginesy. Okładka jest cudowna i treść również wydaje się być wspaniała, niestety, jeszcze nie miałam okazji czytać tej książki.

ASIA: Ofiara w środku zimy Monsa Kalentofta ma jedną z najbardziej niesamowitych okładek, które widziałam. Jednak po przeczytaniu kilku stron wiedziała, że nie polubię się z tą książką i ją odłożyłam. Ale mojej siostrze przypadła do gustu, całe szczęście. :)

Pierwsze wrażenie, czyli książka, którą kupiłam ze względu na opis.


ALICJA: Może nie wybrałam tej książki typowo ze względu na opis, bo wcześniej o niej usłyszałam od mojej przyjaciółki Mrówy i to głównie dzięki niej po nią sięgnęłam, ale w sumie to był jakiś opis, prawda? Dlatego do tej kategorii zaliczam Do wszystkich chłopców, których kochałam. Wspaniała książka, przeczytana już przeze mnie i śmiało mogę Wam ją polecić. Kupujcie w ciemno, na pewno się nie zawiedziecie!

ASIA:  Już sam opis Black out Marca Elsberga zmroził mi krew w żyłach i wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

Słodkie rozmówki, czyli książka z niesamowitym stylem pisania.

ALICJA: Niestety, nie jestem w stanie wybrać tylko jednej, zatem dam tu tak jakby całą serię. A mianowicie chodzi mi o książki napisane przez Monsa Kallentofta, czyli szwedzkiego autora, który pisze kryminały. Autor ma naprawdę specyficzny, ale rzeczywiście niesamowity styl pisania. Nie przypasuje on jednak wszystkim, ale warto spróbować, bo jak się Wam spodoba, to po prostu się zakochacie!

ASIA: Cenię George R.R. Martina za to, że tak niesamowicie pisze o jedzeniu i świetnie udaje mu się to wtopić w ciąg wydarzeń w Pieśni Lodu i Ognia. Książki czyta się naprawdę jednym tchem.

Pierwsza randka, czyli pierwszy tom serii, który sprawił, że od razu chciałam sięgnąć po kolejny tom. 

ALICJA: Dużo było takich książek. Dotyk Julii, Król Kruków, Ja, diablica, Powód by oddychać, O krok za daleko. Magiczna gondola. I pewnie wiele, wiele innych, ale te czytałam ostatnio i to od nich pamiętam tę ekscytację, w jaką zostałam wprowadzona. Niektóre już przeczytałam (w sensie kolejne tomy) a inne już mam na półce i czekają na swoją kolej.


ASIA: Chłopcy Jakuba Ćwieka oraz Meto. Dom Yvesa Greveta.

Nocne rozmowy telefoniczne, czyli książka, przy której przetrwałam noc.

ALICJA: Lubię czytać w nocy, ale ostatnio zdecydowanie rzadziej mi się to zdarza. Jednak ostatnie, co pamiętam to czytałam Dotyk Julii oraz Co wylądowało w lesie Rendlesham? do późna. Dawno już nie wciągnęły mnie tak książki, żebym do pierwszej czy drugiej godziny siedzieć i czytać, czytać i czytać!

ASIA: Za bardzo cenię sobie sen, dlatego nie spędzam nocy na czytaniu. Jednak książka, z którą wytrzymałam najdłużej to, aż wstyd przyznać, Zmierzch Stephenie Meyer.

Zawsze w myślach, czyli książka, o której nie mogę zapomnieć.


ALICJA: Zdecydowanie są to książki, a nie książka i głównie książki Greena. Wiem, mało oryginalne, ale uwielbiam twórczość tego autora i na pewno nieraz jeszcze będę do nich wracać, bo są wspaniałe! 

ASIA: Chyba jest tylko jedna książka, o której nie mogę zapomnieć. Mam na myśli Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Stiega Larssona. Na razie przeczytałam tylko pierwszy tom, ale nie mogę się doczekać lektury kolejnych.

Kontakt fizyczny, czyli książka, którą kocham za to jakie wywołuje we mnie emocje.


ALICJA: Zdecydowanie seria Oddechy. To bardzo emocjonujące książki, wypełnione radością, smutkiem, płaczem, strachem o to, czy nasza bohaterka obudzi się kolejnego dnia. Tak pięknie jak pani Donovan prawie nikt nie potrafi pisać o emocjach. 

ASIA: Mogę nazwać się osobą odporną na emocje książkowe. Nie mam jakiś emocjonalnych związań z książkami.

Spotkanie z rodzicami, czyli książka, którą chciałabym polecić znajomym i rodzinie.

ALICJA: Raczej polecam wszystko, co mi się podoba, a nie konkretnie jedną książkę dla wszystkich, więc... wszystko co oceniam na więcej niż 7 gwiazdek xD

ASIA: Polecam większość książek, które mi się podobały. Jednak w moim gronie znajomych jest niewiele takich, którzy poświęcają swój czas książkom. A szkoda! :(

Myślenie o przyszłości, czyli książka, którą wiem, że będę czytać jeszcze raz (lub kilka) w przyszłości.

ALICJA: Zdecydowanie jest to seria o Harrym Potterze. Wiem, że do niej będę wracać nie raz (teraz jestem w trakcie kolejnego czytania całej serii od nowa) i na pewno będzie mi się podobała, zawsze tak samo, a może za każdym razem może nawet nieco bardziej? Jestem wielką fanką HP i nigdy nie przestanę, bo to, co jest zawarte w tych książkach i to, co ich czytanie powoduje jest tak magiczne, że nie można obok tego przejść obojętnie, niezależenie ile się ma lat.


ASIA: Bardzo rzadko wracam do książek ponownie. Szkoda mi czasu na coś, co znam, skoro jest tyle książek do przeczytania.

Dzielimy się miłością- czyli kogo taguję!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka