Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

środa, 26 sierpnia 2015

Location Book TAG


Tagów w blogosferze jest bez liku. Jednak tym razem dostałyśmy nominację od Julii  Liszewskiej z bloga Bujając się w obłokach, która sama stworzyła swój unikalny tag - Location Book TAG. Dziękujemy bardzo za nominację :*

Wieś - książka, przy której strasznie się nudziłeś

ALICJA: Tę książkę wyłowiłam z odmętów naszego bloga, a mianowicie mówię o Crysis: Eskalacji Gavina Smitha, która była tak nudna i tak beznadziejna, że ja nie wiem, po co takie książki w ogóle się wydaje...

ASIA: Zdecydowanie Wszystkie drogi prowadzą do Mekki! W całym swoim życiu nie czytałam takiej książki, która co 5 minut powodowałaby u mnie napady senności. Udało mi się ją zmęczyć, ale już nigdy do niej nie wrócę!

Las - spokojna lub cicha książka, bez żadnych porywczych akcji

ALICJA: Jakoś nic mi nie przychodzi do głowy... Chociaż no nie wiem... Może Krzywe 10? W tej książce dzieje się dużo różnych rzeczy, ale jest to zwykła obyczajówka, gdzie bohaterami są nastolatki na wakacjach, w dodatku akcja dzieje się jakieś 10 lat temu, więc... No, niech będzie ta książka.

ASIA: Piana dni Borisa Viana. Bardzo piękna opowieść o tragicznej miłości w surrealistycznym wydaniu.

Miasto - Bardzo znana książka

ALICJA: Chyba Gwiazd naszych wina. O tej książce (i ekranizacji) słyszeli już wszyscy i nawet jak nie czytali, to na pewno znają.

ASIA: Kto nie zna Gry o Tron?! Nie znam takiej osoby!
Rzeka - książka z rwącą akcją

ALICJA: Zdecydowanie Próba ognia Josephine Angelini, którą miałam okazję przeczytać w maju. Polecam wszystkim fanom pędzącej akcji i wielu niespodziewanych sytuacji!

ASIA: Wydaje mi się, że pasuje tutaj Grillbar Galaktyka Mai Lidii Kossakowskiej. Jest tam i intryga, ucieczka, poszukiwania i walka o przetrwanie. Emocji na pewno tam nie brakuje.


Sklep - książka z dużą ilością bohaterów

ALICJA: Wydaje mi się, że tutaj pasuje Osobliwy dom Pani Peregrine, chociaż książka niezbyt mi się podobała (ba, wcale) to trzeba przyznać, że jest tam bardzo dużo różnych bohaterów. Według mnie beznadziejnych, no ale co zrobić.

ASIA: Kroniki Żelaznego Druida Kevina Hearne'a obfitują w niezliczoną ilość bohaterów.

Kino - książka ze świetną ekranizacją

ALICJA: Na pewno Gwiazd naszych wina oraz Love, Rosie. To jedne z moich ulubionych ekranizacji książek i na pewno jeszcze nie raz będę te filmy oglądała.

ASIA: Niesamowicie podobała mi się ekranizacja Ojca chrzestnego.


ZOO - książka z udziałem zwierząt

ALICJA: Folwark zwierzęcy. Podobał mi się i na pewno przeczytam inne książki George'a Orwella, ale nie wiem, czy to są idealne pozycje na wakacyjny czas. Nieco przyciężkawe mogą zepsuć magię wakacji.

ASIA: W każdej książce gdzieś tam są zwierzęta. Jednak takiej, gdzie byłyby one bohaterami książki to jeszcze nie zdarzyło się czytać.

Policja - kryminał, który cię zaciekawił

ALICJA: Wszystko zaczęło się od Ofiary w środku zimy. Jeśli tytuł Was nie urzekł, to na pewno treść to zrobi, więc czym prędzej bierzcie się za czytanie!

ASIA: Śnieżka musi umrzeć. Już sam tytuł zaciekawił mnie na tyle, żeby ją kupić. Całe szczęście środkiem też się nie zawiodłam. :)

Cyrk - książka z dziwnymi stworzeniami i magią

ALICJA: Dużo takich czytam, ba, prawie wszystkie. Ale ostatnio dużo magii i dziwnych stworzeń było w Złodziejach snów. Chociaż książka jest troszkę gorsza od pierwszego tomu, to i tak warta uwagi, a ja niedługo zabiorę się za trzecią część, wprawdzie po angielsku, ale jakoś dam sobie radę!

ASIA: Tom Holt w swojej książce Przenośne drzwi sięgnął po postacie iście bajkowe takie jak gobliny, trolle i inne paskudy. Jednak jednak jest ich tam tak dużo - okazuje się, że połowa mieszkańców Londynu to postacie nadnaturalne - że świetnie wpisuje się w tę kategorię.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka