Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

piątek, 28 sierpnia 2015

Kasacja - Remigiusz Mróz

 Tytuł oryginału (polski): Kasacja
Autor: Remigiusz Mróz
Data premiery: 18 lutego 2015
Wydawca: Czwarta Strona
Liczba stron: 496
Czas czytania: 5 dni

"Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…
Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu w towarzystwie ciał zamordowanych osób.
Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. Nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. Czy jednak wspólnie zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?
Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.
Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać."
- lubimyczytac.pl

   Mroza wychwalali wszyscy, a najgłośniej i najwierniej Anita. Nie mogłam więc nie sięgnąć po którąś z jego powieści. Nie ukrywam, że wolałabym zacząć od serii Parabellum, choć przyznam szczerze, że teraz sama nie wiem, bo ten kryminał prawniczy (mogę go tak określić?) podobał mi się tak bardzo, że potrzebuję więcej Chyłki i Zordona! Kogo, spytacie, otóż zaraz Wam wszystko wytłumaczę. Potrzebuję tylko chwili by się ogarnąć, siebie i swoją ekscytację, bo Remigiusz Mróz zasługuje na to, a nawet i na więcej. Więc chwalcie go, czytajcie jego książki i chwalcie. Kolejność nie ma znaczenia, bo i tak się zakochacie, mówię Wam.

   Kordian Oryński cudem załapał się do kancelarii Żelazny & McVay jako aplikant, któremu płacą grosze, mimo że jest to renomowane biuro. Mieszka na Placu Wilsona w jakiejś klitce, podróżuje tramwajem, ale na chodzenie na squasha raz w tygodniu i kawy ze Starbucksa go stać, więc nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Wtem na jego drodze staje Joanna Chyłka, jego patronka, seksowna babka, z którą od teraz będzie pracować. A ma naprawdę dużo pracy, w końcu obrona faceta, który siedział 10 dni w mieszkaniu ze zmasakrowanymi trupami to nie lada wyczyn. W dodatku oskarżony ani nie zaprzecza, ani się nie przyznaje. Winny czy niewinny? Zrobił to, czy tego nie zrobił? - takie pytania są w głowach naszych prawników, którzy pracują nad sprawą. Ja już wiem, że Piotr Langer... Ale nie zdradzę Wam tego, nie myślcie sobie. Przeczytajcie i zobaczcie, bo naprawdę warto.

   Muszę przyznać, że dawno nie czytałam już tak dobrego kryminału, który trzymałby mnie w napięciu i od którego nie mogłabym się oderwać. Wprawdzie takie właśnie są książki Monsa Kallentofta, ale dawno już nie miałam okazji ich czytać, ale na pewno to szybko nadrobię. Remigiusz Mróz świetnie się porusza w literackim świecie swoimi postaciami, które stworzył i które wyszły mu naprawdę fantastyczne.

   Kasacja to lektura godna uwagi, nie tylko dla fanów kryminału, ale dla tych, co kryminałów nie lubią - po tej książce na pewno się do nich przekonają. Wartka akcja, wspaniali bohaterowie oraz przede wszystkim: niespodziewane zakończenie - to na pewno znajdziecie w tej powieści, ale mogę Was zapewnić, że to nie wszystko, bo czeka Was jeszcze więcej niespodzianek. Polecam, polecam, polecam! Ja już nie mogę się doczekać kolejnej części z duetem Chyłka-Zordon, bo uwielbiam tę dwójkę, są po prostu genialni!

★★★★★★★★★☆ 

Książka bierze udział w wyzwaniach: 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka