Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

niedziela, 2 listopada 2014

Pamiętnik nastolatki 4 - Beata Andrzejczuk


Tytuł oryginału (polski): Pamiętnik Nastolatki 4
Autorka: Beata Andrzejczuk
Data premiery: 26 lutego 2012
Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael
Liczba stron: 247

„Dziewczyny! Nareszcie mam najlepszego chłopaka pod słońcem! Przystojny i mądry, a na dodatek czuły, troskliwy, opiekuńczy! Muszę być jednak czujna. Konkurencja nie śpi. A w końcu ja też nie jestem taka doskonała.
W tej części mojego pamiętnika dowiecie się, jak nasza miłość cudownie rozkwita i jakie przeszkody musi pokonać. Ale zakończenie tej opowieści jest dramatyczne i zaskakujące – zaskoczyło również mnie. Nie można być niczego w życiu pewnym, nawet samej siebie. Do tego jeszcze Donia. Muszę się zastanowić, czy ona naprawdę jest moją najlepszą przyjaciółką?”
- lubimyczytac.pl

Seria „Pamiętnik nastolatki” z Natką

Tom 1 | Tom 2 | Tom 2.5 | Tom 3 | Tom 4 | Tom 5 | Tom 6 | Tom 7


!!! MOGĄ WYSTĘPOWAĆ SPOILERY Z POPRZEDNICH CZĘŚCI !!!  


Gdy tylko skończyłam czytać Pamiętnik nastolatki 3 [klik], od razu zabrałam się za kolejny tom, który miałam od razu pożyczony z biblioteki, pod ręką. Cieszę się, że moja przezorność się przydała, bo inaczej zwariowałabym chyba, gdybym nie mogła poznać od razu dalszych losów naszej bohaterki Natki. Co u niej ciekawego tym razem? Czytajcie dalej, a się przekonacie.

Natalia idzie właśnie do liceum, do klasy sportowej, do której się dostała dzięki ciężkiej pracy. Zadowolona ze swojego osiągnięcia, ma kolejny powód do dumy – jest dziewczyną najprzystojniejszego chłopaka na świecie, Maksyma, który specjalnie dla niej wrócił ze Stanów. Jego bezgraniczna miłość podnosi Natkę na duchu po rozstaniu z Jackiem, które nie było wcale takie łatwe. Z najlepszym chłopakiem u boku i przyjaciółką, Donią, w jednej klasie, czuje się najszczęśliwszą osobą na całym świecie. Jednak sytuacja się komplikuje w momencie, kiedy jej przyjaciółka chce poznać Maksyma i… chyba się w nim zakochuje. Czy Natalia będzie w stanie pomóc Doni, gdy dowie się o jej tragicznych problemach? Czy uda jej się zapobiec katastrofie, którą sama sobie zgotowała jej koleżanka z gimnazjum? Aż wreszcie: czy uda jej się zatrzymać przy sobie Maksyma, gdy ten dowie się o jednej, bardzo małej, ale za to bardzo ważnej rzeczy, której dziewczyna mu nie powiedziała? Jedynie przeczytanie Pamiętnika nastolatki 4 zapewni Wam odpowiedzi na te, i wiele innych pytań. Przekonajcie się sami.

Jak już wcześniej pisałam, podoba mi się to, że autorka pozwala Natalii dorosnąć, czyniąc z nią większe kroki, nie zawsze właściwie, w wielki świat dorosłych. Nie jest to zatrzymanie się na jednym etapie rozwoju mając duży potencjał, a właśnie droga ku ideałowi, nie wiem jednak, czy zostanie on (ten ideał) osiągnięty. Najważniejsze jednak są starania, tutaj je widać gołym okiem i chociażby ze względu na dynamiczny rozwój i ogromną poprawę stylu i zachowań z pierwszego tomu, do tego, warto sięgnąć po tę serię i zobaczyć, że takie rzeczy są naprawdę możliwe.

Do tej pory jest to mój ulubiony tom, chociaż mogę się spodziewać, na tyle na ile siebie samą znam, że następne również będą moimi ulubionymi, gdyż pewnie, zakładam, są znacznie lepsze.

Podsumowując, Pamiętnik nastolatki 4 to kolejny etap z życia Natki, ani wspaniały, ani zły, ot takie życie zwyczajnej nastolatki, która ma przed sobą jeszcze wiele do przeżycia. Ma jednak swoje gorsze i lepsze momenty, traci starych przyjaciół, zyskuje nowych, kocha i jest kochana. Każdy z nas na pewno doświadczał większości tych sytuacji, więc książka jest niezwykle realistyczna, można ją odbierać na wiele sposobów, jednak zawsze wraca się do tego spostrzeżenia: życie lubi płatać nam figle, raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale nie ma co się martwić. Natalia cieszy się z tego, co ma, bo wie, jak łatwo można stracić najważniejsze rzeczy w życiu. Ja też wiem i radzę Wam: cieszcie się z tego, co macie, nie narzekajcie na to, na co wpływu nie macie, a jeśli macie… to przestańcie narzekać, tylko zmieńcie coś w swoim życiu i wtedy będziecie w pełni szczęśliwi. Tak jak ja teraz.
 
★★★★★★★☆☆☆

Książka bierze udział w wyzwaniach:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka