Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

piątek, 12 września 2014

Pretty Little Liars #4: Niewiarygodne - Sara Shepard


Tytuł oryginału:  A Pretty Little Liars Novel
Tytuł polski: Pretty Little Liars. Niewiarygodne
Autorka: Sara Shepard
Data premiery: 19 października 2011
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Liczba stron: 319


„Czwarty tom serii Pretty Little Liars.

TĘSKNIŁYŚCIE?
DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYM ŚLEDZTWEM ALBO I WAM STANIE SIĘ KRZYWDA.
A.

Wakacje w Iowa, zajęcia artystyczne ze „sztuki mimowolnej”, udział w prestiżowym konkursie – nic nie dorówna atrakcjom, jakie A. serwuje Arii, Hannie, Spencer i Emily. Myli tropy i wodzi dziewczyny za nos, a krąg podejrzanych wciąż się powiększa. Niespodziewanie na jaw wychodzi nieznany epizod z życia Ali, który rzuca nowe światło na jej tajemnicze zniknięcie.

Teraz zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Kto wytrzyma to tempo?”
- lubimyczytac.pl

Seria „Pretty Little Liars”

Kłamczuchy | Bez skazy | Doskonałe | Niewiarygodne | Zepsute | Zabójcze | Bez serca | Pożądane | Uwikłane | Bezlitosne | Olśniewające | Rozpalone | Skruszone | Deadly | Toxic | Vicious

Jest to już moje czwarte spotkanie z tą autorką, i szczerze, wcale nie jestem jakoś nim zachwycona. Nie było wyjątkowo złe, ale jednak nie należało ono do tych górnolotnych. Cała seria jest stosunkowo fajna, ale jednak są pewne zgrzyty… Ale nie o tym teraz. Jeśli chcecie poznać moją opinię o tym tomie, to serdecznie zapraszam.

Aria, Emily, Hanna i Spencer znów muszą zmierzyć się z koszmarną rzeczywistością, gdzie A. czyha na każde ich sekrety. Czy dziewczyny są na tyle zjednoczone w przyjaźni, by razem stawiły czoła niebezpieczeństwom, które czekają za rogiem? Co się stanie, jeśli odkryją, kto wysyła im nieprzyjemne wiadomości? A co, jeśli jest to czyjaś mama, ich koleżanka z klasy, czy wredna siostra, która musi mieć wszystko pod kontrolą? Tego dowiecie się z Niewiarygodnych, które kończą pierwszy arc całej serii. Lecz nie obawiajcie się. To dopiero początek.

Chciałabym wiedzieć, skąd autorka zaczerpnęła ten jakże niepodważalnie genialny pomysł. Nastolatki napadane przez osobę, która zna sekrety, które znała tylko jedna z nich: Alison. Jednak dziewczyna okazuje się martwa, czyż nie? Jak to możliwe? Kto usiłuje uciszyć biedne i przestraszone licealistki? Intryga goni intrygę, a napięcie pozostaje aż do ostatniej chwili. Choć nawet w obliczu zakończenia, ostatnich stron, nie poznajemy do końca tożsamości A. Tak mi się przynajmniej wydawało… Ale czy na pewno? Chciałabym w to wierzyć, ale nie mogę. Wiem, że to nie koniec. I Kłamczuchy też dobrze o tym wiedzą.

Chociaż sama fabuła jest naprawdę fantastyczna, to zbyt proste wykonanie nie spełnia moich oczekiwań. Zdecydowanie bardziej mogę się nazwać fanką serialu, niż książek, które według mnie, gdyby nie brutalne momenty, występujące papierosy i alkohol, nadawałyby się bardziej językiem dla dzieci z podstawówki niż z gimnazjum/liceum. Nie zmienia to jednak, że chętnie czytałam poprzednie tomy, jak i ten i że z chęcią sięgnę po kolejne. Szkoda tylko, że nie wiem, jak szybko mi się to uda.

Bardzo podoba mi się to, że autorka w żadnym wypadku nie skupia się na losach tylko jednej z dziewczyn. Każda ma swoją rolę do odegrania i rzeczywiście widać to, że A. nie oszczędza żadnej z nich. Gdyby było inaczej… zapewne już wiedzielibyśmy, kto stoi za tą sprawą, a tak to jest zdecydowanie trudniej dosięgnąć prawdy.

Nie wiem, czy mogę Wam polecać tę serię, gdyż nie spełnia ona do końca moich oczekiwań i wiem, że wiele z Was mogłoby się na niej zawieść. Jeśli jednak szukacie czegoś lekkiego, z dreszczykiem emocji, gdzie zwykłe życie licealistek przeplata się z niebezpieczeństwami, śmiercią, ale i gorącymi romansami, to przeczytajcie. Nie oczekujcie jednak żadnego spektakularnego wrażenia, gdyż na pewno go nie otrzymacie. Nie przy tej książce, nie przy tej serii.


★★★★★☆☆☆☆☆

Książka bierze udział w wyzwaniach:
"Klucznik" [Wydana w serii]

3 komentarze :

  1. A ja chciałabym poznać tę serię, ale szkoda mi kasy, ot co! :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam za sobą już osiem części i wciąż się dziwię skąd autorka wzięła pomysły na kolejne tomy. Jak dla mnie to ta historia mogłaby się zakończyć własnie na ósmej części :) Też jestem raczej fanką serialu niż książek, chociaż myślę, że trochę na siłę i zupełnie niepotrzebnie jest przeciągany. Książki czytam tylko i wyłącznie dla rozrywki, bo nie jest to zdecydowanie literatura wysokich lotów, ale mimo wszystko oceniam je wysoko, bo jako zabijacze czasu i przerywniki pomiędzy czymś cięższym nadają się idealnie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Sama nie wiem, może kiedyś przeczytam pierwszy tom, jednak na razie nie zamierzam tego robić.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka