Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

sobota, 28 czerwca 2014

39 wskazówek: Sekret grobowca - Jude Watson
Tytuł oryginału: The 39 Clues: Beyond the Grave
Tytuł polski: 39 wskazówek. Tom 4: Sekret grobowca
Autorka: Jude Watson
Data premiery: 6 czerwca 2013
Wydawca: Wydawnictwo Initium
Liczba stron: 197 (207)


„Czternastoletnia Amy Cahill i jej młodszy brat Dan − zdradzeni przez kuzynów i opuszczeni przez wuja – korzystając z mglistej podpowiedzi, wyruszają do Egiptu, by odnaleźć jedną z trzydziestu dziewięciu wskazówek prowadzących do źródła niewyobrażalnej potęgi. Po przyjeździe niespodziewanie otrzymują wiadomość od swojej zmarłej babci. Czyżby Grace postanowiła pomóc osieroconym wnukom? A może Amy i Dan powinni przygotować się na kolejną, najbardziej dotkliwą ze wszystkich zdradę?”
- lubimyczytac.pl

39 wskazówek

Labiryntkości | Fałszywa nuta | Złodziej miecza | Sekret grobowca | Czarny krąg | In Too Deep | The Viper’s Nest | The Emperor’s Code | Storm Warning | Into The Gauntlet |Vespers Rising

Jakiś czas temu (wcale nie tak dawno) recenzowałam trzeci tom przygód Amy i Dana Cahillów. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że tak szybko zabiorę się za czytanie następnej książeczki z tej serii. Jednak termin biblioteczny okazał się bliższy, niż się tego spodziewałam i w ciągu czterdziestu czy pięćdziesięciu minut udało im się przebrnąć przez prawie dwustustronicową historię. Czy mi się podobała? Zaraz Wam wszystko opowiem.

Zacznijmy od tego, gdzie też są aktualnie nasi bohaterowie. Jak się po tytule domyślacie, pewnie w Egipcie. I trafiliście w dziesiątkę! Amy, Dan i Nellie ze swoim kotem Saladinem udają się do Kairu, żeby znaleźć następną wskazówkę, która ma ich przybliżyć do największego skarbu świata (tak się mówi, nie wiadomo tak naprawdę co to za skarb). Młode sieroty muszą uważać na swoją nie do końca normalną rodzinkę, chcącą za wszelką cenę wyrzucić z gry najsłabsze (ale nie tylko) ogniwa. Na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji, ale i strachu i pułapek, które czasem ciężko obejść. Poznają mężczyznę, który będzie chciał im pomóc. Czy można mu ufać? Tego dowiecie się tylko wtedy, jak przeczytacie Sekret Grobowca.

I tutaj autor jest inny. Jude Watson udało się oddać Riordanowski charakter, choć nie mówię, że wszystko zostało ściągnięte. Tutaj po prostu nie widać różnicy w autorach (dla jednych to plus, dla innych minus), co daje poczucie pewnej „stałości”.

Ciężko stwierdzić, czy jest to jakiś przełomowy tom, bo w każdym jest mnóstwo akcji i humoru. Teraz to nawet nie pamiętam do końca, jak skończyła się ta część. Ciężko więc mi napisać cokolwiek innego.

Jeśli ktoś lubi przygodowe powieści to niech zacznie czytać tę serię, jeśli nie – raczej odpuśćcie, bo jedynie się zawiedziecie. Krótka i zwięzła historia w każdym tomiku jest napisana przyjemnym językiem, z ciekawymi zwrotami akcji powoduje, że chce się więcej i więcej. Nie jest to jednak jakieś arcydzieło i geniusz. Polecam raczej młodszym czytelnikom, bo ci starci mogą się nieźle wynudzić.

★★★★★☆☆☆☆☆

Książka bierze udział w wyzwaniach:
"Klucznik" (Wydana w 2013 roku)


OD AUTORKI: Dziś krótko, ale za to już wakacje! 1 lipca pojawi się post zdjęciowy, natomiast jeszcze w czerwcu przeczytacie recenzję trzeciego tomu Pana Lodowego Ogrodu. Cieszycie się? Piszcie, jakie są Wasze plany na wakacje, nie tylko te czytelnicze! Pozdrawiam gorąco (bo pogoda nie dopisuje :c)

2 komentarze :

  1. Tematyka mogłaby mnie zainteresować, ale sposób wykonania nieco mnie odpycha.
    Nie dziękuję ;/

    OdpowiedzUsuń
  2. Z dużo tomów ma ta seria, a ja za mało czasu, aby ją przeczytać tym bardziej, że jak widzę po twojej recenzji szału wielkiego nie ma, zatem spasuje.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka