Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

piątek, 2 sierpnia 2013

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów - Rafał KosikTytuł oryginału (polski): Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów
Autor: Rafał Kosik
Data premiery: 28 listopada 2006
Wydawca: Powergraph
Liczba stron: 458

Jeżeli ktoś spełnia wszystkie nasze marzenia, kolejne stają się tylko kaprysami. Najpiękniejsze są marzenie niezrealizowane, bo to one nadają życiu sens.
Rafał Kosik

Gdzie trafiamy, gdy zasypiamy? Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz się tego dowiedzieć? Czy starczy ci odwagi, aby razem z Felixem, Netem i Niką rozwiązać zagadkę ogarniającej Warszawę epidemii senności, odkryć kim jest śledzący bohaterów płaszczak i dokąd zmierza czarna karoca? Senna rzeczywistość polskiego gimnazjum przyprawi cię nie tylko o dreszczyk strachu, ale też rozbawi. Kto kogo kocha, kto oszukuje i czym u diabła jest ta bekonia?

Nie zaśniesz, dopóki nie skończysz czytać Pałacu Snów!
- od wydawcy
Seria „Felix, Net i Nika”

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 (planowana na listopad 2013)

                    Seria „Felix, Net i Nika” jest jak „Harry Potter”: wciąga i uzależnia. Kiedy przeczyta się jeden tom, chce się sięgnąć po następny i jeszcze następny i tak dopóki nie skończą nam się książki. Pałac Snów nie odbiega od tego wyjątku. Przeczytałam książkę w zastraszającym tempie i naprawdę tego nie żałuję, no, może tylko tego, że tak szybko się skończyła, ale mam jeszcze pod ręką dwa tomy, które czekają dzielnie, ale się doczekają, bo są z biblioteki i muszę je wkrótce oddać. Ale no już Was nie zanudzam.

                    Tym razem nasi bohaterowie mają poważny problem ze snem. Zaczyna się wszystko od Niki, która nie dosypia, bo śnią jej się koszmary, a potem przechodzi to na całą trójkę. W międzyczasie cała ta… epidemia zdaje się opanowywać ich gimnazjum, a może też i całą Warszawę. Dlaczego? Tego nie wie nikt. Nie mamy jeszcze tak dokładnych informacji jeśli chodzi o nasze „senne” zasoby, jak to ktoś mądrze w książce napisał. Każdemu śni się jakiś czarny środek transportu, który porywa śniącą osobę i wiezie nie wiadomo skąd. Nasi przyjaciele chcą rozwiązać tę zagadkę, są w końcu superpaczką, która może dokonać wszystkiego. Czym tak naprawdę jest Pałac Snów? Kim jest tajemnicza jedenastolatka o nicku Clevleen, która prowadzi bloga? Co stało się z mamą Neta i jego bratosiostrą? Czy bohaterowie uratują (po raz kolejny) świat od wielkiej zagłady? Ja już wiem, a Wy sami musicie się przekonać!

                    Styl Rafała Kosika pozostał wciąż ten sam – przyjemny, lekki, łatwo przyswajalny i szybko się czytający. Autor potrafi sprawić, że my sami znajdziemy się tam, gdzie akurat jest Felix z Netem i Niką. To jest coś niesamowitego. Już od pierwszych stron pierwszego tomu wiedziałam, że pokocham tę serię. I tak się stało. Z każdym tomem jestem coraz bardziej zaciekawiona i zachwycona. Co ja tylko zrobię, jak już mi się te skończą w bibliotece? Nie wiem, na razie postaram się o tym nie myśleć.

                    Przybywa trochę bohaterów – Hubert Drzazga, Gilbert i Gerald – dwójka nowych uczniów, którzy trafili do klasy drugiej „a”, gdzie urzędują nasi bohaterowie. Jest również Clevleen, Zegarmistrz Snów, Złodzieje Snów i kilkoro innych, raczej nieznaczących nic bohaterów. Wszyscy są fajnie stworzeni, każdy ma jakieś wady, nie każdy jest do końca dobry. Ale na tym to polega, prawda? Świat w książkach nie może być idealny, bo… to by było przecież bez sensu.

                    Jeśli chodzi o zakończenie historii to jestem nieco zawiedziona, myślałam że autor inaczej to opisze, jednak tak źle nie było, bo to co nam zaserwował nie było złe, tylko według mnie… oczekiwałam czegoś innego. Ale no cóż. Nie zawsze się dostaje to, czego się pragnie, prawda?

                    Niemniej jednak uważam, że jest to naprawdę dobra powieść, która trzyma w napięciu, pokazuje co jest dobre, a co złe, bawi i uczy. W całą historię zostaje również wpleciona zwyczajna rzeczywistość zwyczajnych gimnazjalistów, którzy mają swoje wzloty i upadki, ich pierwsze miłości, których tak się doczekać nie mogłam! Wszystko to tworzy naprawdę przyjazny nastrój podczas czytania, że nie ma się ochoty odrywać oczu od kartek. Polecam wszystkim – tym, którzy zostali na drugim tomie i tym, którzy jeszcze nie zaczęli czytać tej serii. Z każdą częścią jest tylko lepiej i mam nadzieję, że tak pozostanie!

★★★★★★★★☆☆

Książka bierze udział w wyzwaniu "Czytam fantastykę". 


2 komentarze :

 1. Nie czytałam jeszcze żadnego tomu tej serii, ale bardzo bym chciała. Nigdy nie mogę znaleźć pierwszego tomu w bibliotece :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za podesłanie linku do recenzji,
  została ona dodana do wyzwania "Czytam Fantastykę"
  serdecznie Cię pozdrawiam :)
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka