Wszystkie recenzje, inne teksty, zdjęcia stosików i zdjęcia książek zamieszczone na blogu Siostry W Bibliotece są naszą własnością i nie zgadzamy się na ich kopiowanie bez naszej wiedzy i zgody.
(Na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

sobota, 13 lipca 2013

Pretty Little Liars: Bez skazy - Sara Shepard
Tytuł oryginału: Flawless. A Pretty Little Liars Novel
Tytuł polski: Pretty Little Liars. Bez skazy
Autorka: Sara Shepard
Data premiery: wrzesień 2011
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Liczba stron: 317Nie ciesz się za wcześnie. To jeszcze nie koniec.
A.       

Śledztwo w sprawie zniknięcia Alison przybiera nieoczekiwany obrót. Do Rosewood powraca Toby, który jest jak czarny kot – zawsze zwiastuje kłopoty. Aria, Emily, Spencer i Hanna tracą grunt pod nogami.

Dziewczyny muszą połączyć siły, ale czy potrafią sobie zaufać?”
- od wydawcy
Seria „Pretty Little Liars”

Kłamczuchy | Bez skazy | Doskonałe | Niewiarygodne | Zepsute | Zabójcze | Bez serca | Pożądane | Uwikłane | Bezlitosne | Olśniewające | Rozpalone | (dotychczas jeszcze nie wydane w Polsce) - Crushed | Deadly

               Serię „Pretty Little Liars” chciałam zacząć czytać ze względu na serial, który przeogromnie mi się spodobał już od pierwszego odcinka. Niestety, bardzo długo nie mogłam natrafić na książkę w bibliotece, nigdzie nie było. Stwierdziłam w końcu, że sama kupię, na razie pierwszy tom i przeczytam. A potem – będę dokupować kolejne, żeby nie wydać od razu kroci. Niestety, dobrze że na początek kupiłam tylko jeden tom. Był fajny, momentami wciągający, ale miałam nadzieję, że drugi uda mi się od kogoś pożyczyć. I tak się stało, wprawdzie prawie rok później, ale dobrze, że w ogóle. Tak więc, przeczytałam w zastraszającym tempie. Nie, to nie znaczy że był bardzo dobry, całkiem sympatyczny, przyjemny, ale efektu wow nie było. Ale… o tym za chwilę.

               Aria, Spencer, Hanna i Emily to pozornie zwykłe nastolatki. Łączy je wspólna przyjaźń z Ali, która zaginęła. Policja ją odnajduje, martwą. W tym samym czasie dziewczyny zaczynają dostawać esemesy, które są podpisywane, jako  A. Nie wiadomo o co chodzi, jednak osoba, która wysyła te wiadomości zna ich wszystkie sekrety. Jedyną osobą, która je znała była Alison. Czyżby dziewczyna żyła? Czy może ktoś jeszcze znał ich małe słodkie tajemnice i kłamstewka? Kłamczuchy żyją w ciągłym strachu przed tym, co jeszcze je czeka. Miejmy nadzieje, że dożyją zakończenia historii…

               Nie wiem co myśleć o tym tomie, czytało się go bardzo szybko, kilka godzin i z głowy, jednak czy on był dobry? Na tyle, że chętnie sięgnę po kolejne części. Jest to fajna, lekka lektura, która do niczego nie zobowiązuje, jednak na dłuższą metę… Zdecydowane nie. Zastanawiam się jednak teraz, czy pierwszy tom jest lepszy od tego. Zdecydować się niestety nie mogę. Nie ma znacznej przepaści między nimi, więc chyba są w miarę podobne jakościowo.

               Zdradzać niczego nie będę, bo to jest niepotrzebne, zbyt dużo wydarzeń, akcji i innych rzeczy, które każdy sam musi poznać. Jednak rzeczą, którą muszę poruszyć są tytuły rozdziałów. Jeśli o mnie chodzi – porażka. Większość jest długich i zbędnych, w ogóle nie pasujących do treści danego fragmentu. Bezsensowne i głupie, ale co poradzić.

               Nie jest to idealna powieść, ale dobra na lekkie wakacyjne wieczory, kiedy nikomu się już nic nie chce przez ten gorąc panujący na zewnątrz. Lekkie pióro, całkiem ciekawy pomysł, coś co zachwyci nastolatki. Tajemnicze A. nie daje nikomu spokoju, nie da go nikomu, a już na pewno nie Tobie, gdy zaczniesz czytać. Dwanaście tomów to naprawdę dużo, a mają powstać jeszcze dwa, musisz sama zdecydować, czy chcesz, żeby przez tak długi czas A. Cię nękało. Musisz wybrać, wchodzisz w to, czy nie? Mimo że szóstki nie postawię, to sięgnę z chęcią po dalsze losy Arii, Hanny, Spencer i Emily, gdyż to naprawdę wciąga. Z każdą stroną  pojawia się coraz więcej tajemnic, i będzie ich jeszcze więcej, bo przecież 12 wydanych, na razie, tomów to naprawdę pokaźny zbiór sekretów i mniejszych sekrecików. Polecam, jeśli ktoś szuka czegoś łatwego i lekkiego, z nutką intrygi, która może doprowadzić dziewczyny do utraty zmysłów.

★★★★★★★☆☆☆

ODAUTORSKO

               Recenzja krótka, jednak nie wiem co więcej napisać. Jakoś o „Pretty Little Liars” ogólnie mało piszę, zbyt dużo niewiadomych, których nie można poruszyć. Ocena troszkę lepsza od pierwszego tomu. Trzeci już na mnie czeka, kolejne też – prawdopodobnie dopiero się za nie zabiorę od września, kiedy wrócę do szkoły i pożyczę od koleżanki. Teraz jednak zajmę się jakimiś wartościowszymi lekturami, do których będę chciała wrócić w przyszłości. Jak Wam mijają wakacje? Już prawie połowa lipca O.O kiedy to wszystko upłynęło? Co aktualnie czytacie? Kiedy wyjeżdżacie i gdzie? Piszcie :)

6 komentarzy :

 1. Ta seria coraz bardziej mnie kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nadal czekam na szczęśliwy traf, który pozwoli mi sięgnąć po tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się seria naprawdę bardzo podoba. To prawda, że w X tomie już trochę nudzi, ale XI jest znowu bardzo dobry i w sumie nie wiadomo czego się spodziewać po następnych. To tylko powoduje, że chce się czytać więcej i więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie zatrzymałam się na samym serialu. Nie wiem, kiedy sięgnę w końcu po te książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciągle walczę ze sobą żeby zabrać się do tej serii :)
  Pozdrawiam :)
  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na razie nigdzie nie wyjeżdżam, ale co prawda to prawda... czas zapierdziela jak nakręcany samochodzik :). Zaraz znów będzie szkoła i codzienna nuda :P.

  A co do książki do nie skuszę się. Po pierwsze tematyka może nie najgorsza, ale cała ta jej otoczka jest zbytnio rozreklamowana. Wszędzie gdzie nie spojrzę, tam reklamują PLL :D. A po drugie moi znajomi się nią tak nakręcają, że już mam dosyć tej serii :).

  Spokojnej nocy :*!
  Melon

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla nas wielką motywacją do pisania tego bloga i ulepszania go, dlatego dziękujemy bardzo za każde słowo :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka